25.03.2021
No 29.marta Valkas novada jaunāko klašu skolēniem atsākas mācības klātienē

No 29.marta epidemioloģiski drošo pašvaldību sarakstā ir iekļauts Valkas novads. Tas nozīmē, ka novada skolās tiks atsāktas klātienes mācības 1.-4.klases skolēniem. Pārējiem 5.-12.klases skolēniem turpināsies attālinātās mācības ar iespēju apmeklēt individuās klātienes konsultācijas.

 

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā Ausekļa ielā mācīsies 1.-3.klašu skolēni (8 klases, 171 skolēns), Raiņā ielā 4.klašu skolēni (3 klases, 54 skolēni). Ērģemes pamatskolas 41 skolēns un Vijciema sākumskolas 15 skolēni mācīsies savās skolās. Skolā būs jāievēro sanitārie noteikumi - visiem jānēsā sejas maskas, jānodala klašu darbības plūsmas, nav pieļaujama klašu skolēnu savstarpējā tikšanās. Skolas darbinieki ik nedēļu tiks testēti.

 

No 29.marta tiks atjaunoti skolēnu pārvadājumi. Valkā mācību stundu sākums būs pulksten 8.30, un no rīta skolēni tiks nogādāti savās skolās atbilstoši katram maršrutam. No Valkas pēcpusdienā skolēniem transports sāks kursēt no Ausekļa ielas pulksten 14.30.

 

Lai gan Valkas novadam ir atļauja organizēt ārtelpu nodarbības, skolas izvērtēs šīs iespējas izmantošanu, un tās tiks plānotas pēc 6.aprīļa. Tad būs iespējamas arī klātienes interešu nodarbības ārtelpā.

 

Mākslas un mūzikas skolai nav izmaiņu mācību procesa organizēšanā - mācības attālināti, skolas beidzējiem iespēja izmantot klātienes individuālās nodarbības.

 

Sporta skola turpina treniņu nodarbības iepriekšējā režīmā - mazās grupās, ārtelpā.

 

Valkas novada pirmsskolas grupas turpina darbu ierastajā režīmā. No 25.marta VJCĢ pirmsskolas grupiņas audzēkņi atsāk savas klātienes mācības.

 

Aicinām vecākus būt saprotošus - drošības prasības ir ļoti stingras,  tāpēc lielas pūles tiek ieguldītas pareizā un epidemioloģiski drošā mācību organizācijā. Situācijai mainoties un sekojot SPKC norādījumiem, iespējamas arī izmaiņas gan stundu norisē, gan ēdināšanā un skolēnu pārvadājumos.  Klašu audzinātāji centīsies par visu iespējami ātri un precīzi informēt.

 

Informāciju sagatavoja:

Rolands Rastaks,

Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.