11.05.2020
29. maijā modernā folka dueta "Pastakaste" koncerts Valkā

Piektdien, 29. maijā, plkst.19.00 Valkas pilsētas kultūras namā – modernā folka dueta "Pastakaste" koncerts "Zem viena jumta".

 

Duetā "Pastakaste" darbojas divi daudzpusīgi un sirdsgudri mūziķi – Andrejs Grimms (arī grupu "Autobuss debesīs", "Raxtu raxti" , "Nepieradinātā folka orķestris" dalībnieks) un folkloras zinātāja Mare Ābele.

 

Koncerts "Zem viena jumta” būs aizkustinošs, bezgala mājīgs un prieka pilns ceļojums latviešu mūzikā.

 

Izrādās, ar latvieša pasi un pārliecību tepat apkārt dzīvo arī cilvēki, kuru izcelsme sakņojas tālumā, bet dzīve atvedusi šeit, bagātinot šīs zemes kultūrtelpu.

 

Ne tikai latviešu, bet arī krievu, baltkrievu, poļu, lietuviešu, igauņu, ukraiņu, pat lībiešu, ebreju, vācu, franču, tālo japāņu un brazīļu dziesmas un ritmi skan, modinot un aizmidzinot bērnus, pie tām draudzīgi dejo atšķirīgu uzskatu cilvēki, tās palīdzējušas un palīdz sadzīvot paaudzēm. Kaut arī tik dažādas izcelsmes, šīs melodijas veido to, ko pazīstam kā neatkārtojamo un raibo Latviju.

 

Mūziķis Andrejs Grimms (ģitāra, vijole, melodika) un folkloriste Mare Ābele (mandolīna, balss, dūdas) atklās, kādas līdzības slēpj krievu “Korobuška” un latviešu “Ai, jūs, rudzi”, izsekos, kā “Melnās panteras” melodija, dziedāta Amerikā, Krievijā, Izraēlā, nokļuvusi līdz pat Latvijai, kas kopīgs franču sieram ar mikseri, kāpēc austriešiem tik mīļš ir “Astrīdas valsis” un kādiem karaļiem un kāpēc sacerētas “gultas” un “trepju” mazurkas.

 

Ieskats:

 

Sociālo tīklu adrese: www.facebook.com/Pastakastemusic

 

Ieeja uz koncertu - 10 eiro

 

Biļešu iepriekšpārdošana - kultūras namā. Biļešu skaits - ierobežots!

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Pandalone,

Valkas pilsētas kultūras nama

Direktora vietniece

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.