01.09.2016
Aicina pieteikt pretendentus „Arheologu Zigrīdas un Jāņa Apalu vārdā nosauktās prēmijas” pasniegšanai

Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu "Āraišu ezerpils fonds" izsludina pieteikšanos konkursam par "Arheologu Zigrīdas un Jāņa Apalu vārdā nosauktās prēmijas" piešķiršanu.

 

Prēmija tiek piešķirta vienu reizi divos gados konkursa kārtībā trīs nominācijās:

 

  • Apalu prēmija” par vēsturiskā mantojuma un cilvēku dzīves izpēti novados - aktīvam entuziastam vai nozares profesionālim par kultūrvēsturiskā mantojuma un cilvēku dzīves izpēti, par novadu vēsturiskā mantojuma izpēti, informācijas apkopošanu, uzkrāšanu un popularizēšanu sabiedrībā;
  • „Apalu prēmija” vēstures skolotājiem par ieguldījumu skolēnu izglītošanā - vēstures skolotājam, kas veicinājis skolēnu padziļinātu interesi par vēsturi, piedaloties zinātniskos konkursos un olimpiādēs, sasniedzot augstus mācību rezultātus un augstus novērtējumus valsts pārbaudījumos;
  • „Apalu prēmija” par pētījumiem arheoloģijā un viduslaiku vēsturē - zinātniekam, kura pētījumi arheoloģijā un viduslaiku vēsturē veicinājuši sabiedrībā izpratni par vēstures mantojumu Vidzemes reģionā, veidojuši un nostiprinājuši nacionālo identitāti.

Konkursa mērķis ir popularizēt kultūras mantojuma apzināšanu un izpēti novados, vēstures mācīšanu un sabiedrības izglītošanu, zinātnisko pētījumu un publikāciju izstrādi vēstures zinātnē.

Pieteikumi jāiesniedz Amatas novada pašvaldībā personīgi vai elektroniski sūtot uz e-pastu amatasdome[uz]and[punkts]lv līdz 2016.gada 15.septembrim plkst.17.00.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties www.amatasnovads.lv

Tuvojoties Latvijas 100-gadei, lai pastiprinātu Latvijas iedzīvotāju interesi par nozīmīgu cilvēku devumu mūsu kultūras mantojumā, Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu „Āraišu ezerpils fonds” jau 2012.gadā uzsāka Latvijā šīs unikālas prēmijas pasniegšanu. Šogad, 2016.gadā prēmija tiks pasniegta trešo reizi, dāvinot katras nominācijas ieguvējam vienreizēju stipendiju, kuras vērtība ir vērtība ir atkarīga no ziedojumu summas, bet nav mazāka nekā 300,00 (trīs simti) eiro, ko finansē Amatas novada pašvaldība. Balvas pasniegšana paredzēta arī 2018.gadā, Latvijas valsts simtgadē, tāpēc jau šogad Amatas novada pašvaldība ir parūpējusies par īpašu Latvijas mākslinieka statuju, kas tiks pasniegta kopā ar prēmiju.

Lai balvas pasniegšanas pasākums iegūtu plašāku rezonansi sabiedrībā, kā arī lai pievērstu uzmanību arheoloģijas nozares nozīmīgumam tautas attīstībā, kā arī lai svinīgi atzīmētu arheoloģes Zigrīdas Apalas darba un 80 gadu dzīves jubileju, svinīgā apbalvošana notiks šā gada oktobrī, Zigrīdas Apalas jubilejas mēnesī.

Ja rodas interese atbalstīt zinātniekus, vēstures pētniekus un skolotājus, tiek piedāvāta iespēja ziedot biedrības „Āraišu Ezerpils fonds” kontā. Visi saziedotie līdzekļi tiks izlietoti „Arheologu Zigrīdas un Jāņa Apalu vārdā nosauktās prēmijas” stipendijām.

 

Nodibinājuma rekvizīti:
„Āraišu ezerpils fonds”
Reģistrācijas numurs: 40008018814
Banka: CITADELE
Konta numurs: LV33PARX0016082470001
Adrese: Rīga, Baznīcas iela 35 - 26, LV-1010
Maksājuma mērķis: APALU PRĒMIJA

Papildus informācija par „Arheologu Zigrīdas un Jāņa Apalu vārdā nosauktās prēmijas” pasniegšanu un pretendentu pieteikšanu: tālrunis – 28377783, e-pasts: jolanta[punkts]sausina[uz]and[punkts]lv

 

 

Informāciju sagatavoja: Amatas novada pašvaldības projektu koordinatore Jolanta Sausiņa
mob.tālr.: +371
28377783
e-pasts: jolanta[punkts]sausina[uz]and[punkts]lv
www.amatasnovads.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.