12.01.2018
Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem 2018.gadā

Regulāras fiziskās aktivitātes var izmainīt Tavu dzīvi! Cilvēka ķermenis ir radīts kustībai, tādēļ vislabāk mēs jūtamies, tad, kad regulāri veltam savu laiku fiziskajām aktivitātēm. Vairs nav jāpierāda, ka sports var radīt prieku, vai, piemēram, sakārtot nervu sistēmu!

Veiksmīgi iesāktais jāturpina!

 

Ar 2017.gada 7.augustu Valkā tika uzsākta Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā”, id.Nr.9.2.4.2./16/I/035, pasākuma “Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem” īstenošana. Arī 2018.gadā ikviens ir aicināts uzlabot stāju, pašsajūtu, veselību un noskaņojumu, apmeklējot vingrošanas nodarbības “Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem”.

 

Nodarbības notiek BEZ MAKSAS!!!

Pirmā nodarbība pirmdien, 15.janvārī plkst.18:15, Beverīnas ielā 3, 2.stāva zālē.

Otrā nodarbība pirmdien, 22.janvārī plkst.18:15, Valkas kultūras nama Spoguļzālē.

Trešā nodarbība pirmdien, 29.janvārī plkst.18:15, Beverīnas ielā 3, 2.stāva zālē.

Turpmākās nodarbības PIRMDIENĀS plkst.18:15, Beverīnas ielā 3.

Nodarbību garums 40 minūtes.

Nodarbības paredzētas cilvēkiem ar dažādu fizisko sagatavotību.

Nodarbības vadīs Ance Andrējeva – Empele.

 

Nodarbības sadalītas 5 ciklos:

Cikla nosaukums

Apraksts

1. Veselai mugurai (8 nodarbības)

Ciklā paredzēti vingrojumi, kuri orientēti uz korsetes un ķermeņa augšdaļas muskulatūras attīstīšanu un nostiprināšanu (vēdera, muguras, plecu un krūšu muskulatūras). Ciklā tiks izmantoti paklājiņi, hanteles un pretestības gumijas.

2. Ķermenim un prātam (8 nodarbības)

Cikla ietvaros paredzēts strādāt pie lokanības attīstīšanas, darbs ar elpošanu un savu spēju apzināšanos, iekšējā disciplīna. Tiks izmantoti vingrošanas paklājiņi.

3. Ārpus telpām (8 nodarbības)

Kardio treniņi brīvā dabā (ātra pastaiga vai lēns skrējiens), kā arī spēka vingrinājumi izmantojot dabā atrodamos, pieejamos “šķēršļus” (soliņi, kāpnes, margas u.tml.).

4. Izturībai un asinsritei (8 nodarbības)

Kardio treniņi visai ķermeņa muskulatūrai, kas vērsti uz izturības izkopšanu.

5. Koordinācijai un līdzsvaram (8 nodarbības)

Paredzēti vingrinājumi ar vingrošanas bumbu, kuru izpildei nepieciešama līdzsvara izjūta un kuri vērsti uz dziļās muskulatūras nostiprināšanu, ciklā paredzēts arī darbs ar koordināciju (pagriezieni, dažādi vingrinājumu izpildes ātrumi, vingrinājumu simetriska izpilde u.c.).

 

INFORMĀCIJAI – projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā”, id.Nr.9.2.4.2./16/I/035, pasākuma “Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem 2018.gadā” ietvaros plānotas arī vingrošanas nodarbības Valkas pagastā, Ērģemes pagastā, Vijciema pagastā, Kārķu pagastā un Zvārtavas pagastā.

 

Tuvākajā laikā plānots uzsākt vingrošanas nodarbības Valkas pagastā (8 nodarbības 1x nedēļā) un Ērģemes pagastā (8.nodarbības 1x nedēļā), kuras vadīs sporta speciāliste Ance Andrējeva – Empele un kuras sadalītas 2 vingrošanas ciklos – 4 nodarbības “Veselai mugurai” un 4 nodarbības “Koordinācijai un līdzsvaram”.

 

Ar 2018.gada februāri plānots uzsākt arī vingrošanas nodarbības Vijciema pagastā (8 nodarbības 1x nedēļā), kuras vadīs fizioterapeite Kristīne Komule. Nodarbības plānots sadalīt 3 vingrošanas ciklos – “Vesela mugura”, “Vesels kakls un galva nesāp”, “Možs un kustīgs” vai “Nūjošana”.

 

Lai varētu realizēt vingrošanas nodarbības Kārķu pagastā un Zvārtavas pagastā, vēl tiek meklēti vingrošanas nodarbību vadītāji.

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Zariņa

Valkas novada domes Sabiedrības veselības organizatore

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.