03.07.2018
Terapijas grupa "Vientulības saldā garša"

Vientulības sajūta - tā ir nepieciešamība, piespiešanās, nolemtība, liktenis, lāsts, sods, vai...........? Tikai cilvēks, kurš izdzīvojis vientulības mokas, pa īstam ir spējīgs novērtēt tuvību attiecībās, tā ir teicis Martins Bubers. No šiem vārdiem varam saprast, ka vientulības veicināta vienatne var būt arī auglīga un pat palīdzoša. Vai apzinies savu vientulību, atpazīsti, izbaudi vai cīnies ar to? Pretojies un meklē izeju no tās? Vai arī neapzinies un neatzīsti, ka esi vientuļš? Vientulība ikvienu no mums var piemeklēt atšķirīgi. Dažus vientulības sajūta pārņem tumšos rudens vakaros, citiem vientulība seko pa pēdām, kā ēna pilnīgi visā, ko vien tas dara, arī domās un pat sapņos. Vientulības izjūta ir subjektīva un katram nozīmēs ko citu. Ikviens no mums var sajust vientulību kādā dzīves posmā. Kādam pietrūkst draugu, cits izšķīries no mīļotā cilvēka, kādu nesaprot tuvākais cilvēks un atraida, kādam vientulība ir tukšums, nomāktība, dusmas, bet kādam citam kautrība, bailes un nedrošība neļauj uzsākt sarunu, tas var būt arī brīdis, kad man sāp un nepieciešama palīdzība, bet nespēju to saņemt vai nespēju to palūgt, vēl kādam tas nozīmē justies kā svešiniekam esot starp cilvēkiem. Kāds dzīvo ar vientulības sajūtu kopš sevi atceras, kāds var just mokošu vientulību pat esot starp tuviem, mīlošiem un viņu cienošiem cilvēkiem. Dažiem izdodas no vientulības paslēpties sociālajos tīklos, kāds paslēpjas darbā, vai kādas aktivitātēs tikai pašu aktivitāšu dēļ, kāds cits paslēpjas dzerot alkoholu, kaut tikai pa glāzītei dienā, kāds cits paslēpjas daudzās intīmās attiecībās, kāds cits turpretī zaudē pārliecību par sevi un burtiski tiek paralizēts vientulībā un noslēdzas sevī, kāds cits pat nemēģina tikt ārā no vientulības un padodoties samierinās, kā ar neizbēgamu savas dzīves faktu. Vientulības iemesls, kā likums, parasti atrodas mūsos, un arī atslēgas, lai izietu no šī tumšā kambara ir mūsu pašu rokās. Varam gadiem visu norakstīt uz neveiksmi, karmu, likteni un tad gadu gadiem gaidīt iespēju, žēlastības dāvanu no likteņa vai apstākļu sakritību, bet varam mēģināt ņemt atbildību par savu dzīvi savās rokās un sākt vadīt savas dzīves notikumus patstāvīgi.

 Grupa būs domāta Jums, ja atpazīsiet sevī kaut vienu no šiem stāvokļiem:

  • bieži jūtat skumjas, it kā par neko;
  • regulāri atrodaties "nospiestā vai nomāktā" stāvoklī;
  • nevarat atrast dzīvē prieku; o pārņem sajūta, ka "laiks aiziet";
  • jūtaties vientuļi;
  • uztrauc domas par nākotni vai arī ir bailes par nākotni; o ir pamestības un iekšējā tukšuma sajūta;
  • pazaudē sevi attiecībās.

 GRUPAS MĒRĶI:

  • iemācīties labāk saprast sevi un apkārtējos;
  • iemācīties atpazīt un apzināties savas jūtas un emocionālos stāvokļus, saprast, kā veidojas dzīves dažādas situācijas un notikumi, kuros nokļūstat, kā apzināti veidot savu dzīvi un ietekmēt tās gaitu;
  • atrast psiholoģisko atbalstu un tikt skaidrībā, kāpēc jūtaties vientuļi un kā to mainīt;
  • iemācīties neizvairīties no vientulības, bet to pilnīgi un apzināti izdzīvot;
  • atrast veidus, kā transformēt vientulību no stāvokļa "patoloģiski sāpīgs" uz "esmu atmodies dzīvei";
  • atrast un izrauties no traucējošiem uzvedības modeļiem un atgūt gan sevi, gan spēju būt tuvās attiecībās ar citiem cilvēkiem;
  • saprast, kā tieši šie traucējošie uzvedības modeļi un uzstādījumi darbojas manā dzīvē;
  • Tuvība un saistīšanās, vientulība vai brīvība: brīvība ar......, brīvība no......., brīvība priekš......., brīvība būt........, brīvība būt tādam, kāds esi......! Vai iespējama brīvība bez attiecībām? Kāda ir cena, kuru mēs maksājam par brīvību?
  • Vientulības "pieradināšana" - neatkarības iegūšana: brīvība, radošums, sevis realizācija, sadarbība, dzīves jēga, mērķis. Grupas noslēgumā, grupas dalībnieki būs labāk iepazinuši sevi, vairāk jutīs, pieņems sevi un savas īpatnības, kļūs tuvāki sev, iemācīsies risināt ikdienas problēmas, kļūs emocionāli nobrieduši, iekšēji brīvāki un vienotāki, harmoniskāki, būs saņēmuši terapijas grupas un grupas vadītāja atbalstu, kā rezultātā grupas dalībnieki būs vienkārši laimīgi savā dzīvē.

Terapijas grupa tiksies vienu reizi nedēļā, pirmdienās, plkst. 18.00 - 21.00.  Tikšanās reižu skaits: 8  

Vietu skaits grupā ierobežots: 6-8 dalībnieki.

Tikšanās datumi: 9. jūlijs; 16. jūlijs; 23. jūlijs; 30. jūlijs; 6. augusts; 13. augusts; 20. augusts; 27. augusts.

Grupas formāts: Pēc darbības formas grupa būs slēgta tipa, tas nozīmē, ka pēc grupas nokomplektēšanas jauni dalībnieki grupas darbības laikā netiks uzņemti.

Grupas norises vieta: Brīvības iela 82.

Maksa pa vienu nodarbību: € 25,-.

REĢISTRĀCIJA GRUPAI: dalībnieks skaitās reģistrējies grupai, ja ir:

pieteicis savu dalību grupā, rakstot e-pastu: grupas[uz]apzinatiba[punkts]com un apmaksājis reģistrācijas maksu € 50,- (kas ir maksa par pirmajām 2 nodarbībām).

 GRUPAS VADĪTĀJS: Grupu vadīs Kaspars Bērziņš, kas ir psihoterapijas prakses vadītājs, geštalta terapijas praktiķis, smilšu spēļu terapeits, supervīzors, pēc pamatizglītības - teologs. Kā pasniedzējs, regulāri vada dažādus publisko lekciju kursus par psiholoģiskām tēmām un apzinātas dzīves praktizēšanu. Vairāk kā 20 gadu darba pieredze psiholoģijā, konsultēšanā un garīgā vadībā. Pateicoties ilggadīgai pieredzei vada pašizziņas; terapijas grupas un psiholoģiskā atbalsta grupas.

Kaspara Bērziņa prakses mājas lapa: www.facebook.com/psihoterapijasprakse ◎

 PAPILDUS INFORMĀCIJA: 29355788 vai grupas[uz]apzinatiba[punkts]com

Grupas darbā tiks izmantotas Geštalta psihoterapijas, ģimenes psihoterapijas un eksistenciālās psihoterapijas metodes un pieejas.

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.