08.01.2016
Atcerēsies 1991.gada barikādes

Valkas novadpētniecības muzejā 2016.gada 14. janvārī plkst. 17:00 pasākums ”Par savu Latviju”, veltīts 1991. gada barikāžu atceres 25. gadadienai

 

1991.gadā laikā no 13. līdz 27. janvārim vairāki desmiti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju piedalījās atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumos. Šo laiku sauc par Barikāžu laiku. Ir pagājuši 25 gadi, taču to dienu notikumi barikāžu aizstāvjiem joprojām ir spilgtā atmiņā. Valkas novadpētniecības muzejs aicina uz pasākumu, lai kopā ar barikāžu dalībniekiem vēlreiz pārrunātu šos notikumus. Jo īpaši gaidīta jaunatne, lai tā saprastu, ka 1990. gada 4. maijā atgūtā Latvijas neatkarība bija arī jānosargā. Noskaņu paspilgtinās Māras Brašmanes fotogrāfijas, kurās fiksēti barikāžu notikumi dažādās vietās Rīgā.

 

Programmā:

Muzeja ekspozīcijas “Valka – Latvijas neatkarības idejas šūpulis” mākslinieciskās koncepcijas metu konkursa godalgu pasniegšana.

Fotogrāfes Māras Brašmanes (Rīga) darbu izstādes “Barikādes. 1991.” atklāšana.

Atmiņas par barikāžu dienām kopā ar dziesmu draugu kopu “Nāburgi” - muzeja parkā pie ugunskura Tēja un pīrādziņi.

Pasākumā piedalīsies Valkas ģimnāzijas teātris “Griesti” (režisors O.Morozovs) un pilsētas kapelas “Bumerangs” dalībnieki.

 

1991.gada janvārī barikāžu aizstāvji Rīgā iededza ugunskurus, lai sasildītos. Tie kļuva arī par brīvības un cerību ugunskuriem. Tagad visā Latvijā aizdedzinām piemiņas ugunskurus, lai to liesmas un barikāžu laika pārliecība sildītu un stiprinātu mūs.

 

Informāciju sagatavoja

Ligita Drubiņa,

Valkas novadpētniecības muzeja

izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja.

Tālr. 64722198

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.