02.03.2016
Laimis Rācenājs un mariači grupa "Sol y Sombra" Valkā

Gaidot pavasari, uzlādēsim sevi ar sauli un pozitīvu enerģiju!

 

Valkas pilsētas kultūras namā 20.martā plkst. 16.00 koncertēs grupa "Sol y Sombra". 

 

Kad jāpieliek pipariņš un pasaules elpa, jāpārsteidz publika ar ko jaunu, neredzētu un nedzirdētu, talkā nāk iznesīgie mariači. Ar Meksikas sauli un temperamentu sirdī un dziesmās, seši braši vīri apvienojušies mariači ansamblī Sol y Sombra (no spāņu valodas Saule un ēna), un gatavi apburt jebkuru Latvijas senjoritu.

 

Mariači ir Meksikas muzikālā vizītkarte - vīri, tērpušies stilizētos rančero kostīmos un sombrero, bruņojušies ar ģitārām, vijolēm un trompetēm, skandē dejas un dziesmas – gan nevaldāmi jautras, gan romantiski sentimentālas.


Bez mariači muzikantiem Meksikā neiztiek nevienās dzimšanas vai vārda dienas svinībās, ballītēs ģimenes vai draugu lokā. Nereti kāds izmisis pielūdzējs nolīgst mariači
vīrus, lai tie izpilda romantiskas serenādes zem daiļas senjoritas logiem. Ar mariachi Meksikā apzīmē gan tautas muzikantus un dziesminiekus, gan arī viņu atskaņoto repertuāru – el son mariachi (mariači dziesmas).


Mūsdienu mariači repertuāra pamatā ir Meksikas reģionu tradicionāli dziesmu žanri un populāras komponistu autordziesmas.

 

Kopš 2015. gada pavasara arī Latvijā ir sava mariači banda – SOL Y SOMBRA. Grupas nosaukums simbolizē kontrastus dabā un attiecībās – sauli un ēnu, prieku un skumjas, mīlestību un nodevību. Daudzveidību, kas raksturīgs Meksikas dziesmotajai tradīcijai.

 

Grupā darbojas seši profesionāli mūziķi – Latvijā atpazīstamais solists Laimis Rācenājs (vokāls, cuatro vihuela mariachi), meksikānis, kas Latviju par mājām sauc jau vairāk kā divdesmit gadus – Havjers Garsija (perkusijas, vokāls), Ivars Hermanis (ģitāra, vihuela, vokāls), Normunds Piesis (trompete), Indulis Cintiņš (vijole) un Jonatans Rācenājs (bass).

 

Biļešu cena: 12.-; 10.-; 8.- eiro ( Valkas pilsētas kultūras nama kasē)

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.