08.01.2016
Latvijas čempionāts badmintonā notiks 6.-7.februārī Valkā

Pārpublicēts: www.badminton.lv

Latvijas čempionāts badmintonā 2016.gadā notiks Valkā, 6.-7.februārī, nedēļā, kad viscaur Eiropā notiek nacionālie badmintona čempionāti. Latvijas čempionātam, saskaņā ar Latvijas Badmintona federācijas reitingu, kvalificēsies 48 badmintonisti vienspēlēs un 24 pāri dubultspēlēs.

 

Latvijas badmintona federācijas valde jau 2015.gada oktobrī, izskatot badmintona klubu un pašvaldību pieteikumus, nolēma Latvijas 2016.gada Latvijas čempionātu rīkot Valkā, pilsētā, kur senas badmintona tradīcijas, kā arī pilsētas mērs Vents Armands Krauklis ir personīgi vērsies pie Latvijas badmintona federācijas ar aicinājumu Latvijas čempionātu rīkot Valkā. Vents Armands Krauklis arī apliecināja gatavību līdzdarboties, lai nodrošinātu labus sacensību apstākļus, tai skaitā vakara pasākumu, nakšņošanas iespējas un balvas. Turklāt, rīkojot Latvijas čempionātu tālu no Rīgas, tiek atbalstītas aktivitātes reģionos.

 

Tāpat kā iepriekš, vienā dienā notiks vienspēļu turnīrs, bet otrā dienā dubultspēļu turnīrs. Precīzs grafiks tiks izstrādāts līdz 15.janvārim, jo vēl notiek saskaņošanas process ar “Sportacentrs" par finālspēļu tiešraides laikiem, un gluži kā lielajos pasaules turnīros, arī Latvijas čempionātam badmintonā nāksies piemēroties TV grafikiem.

 

Līdz 15.janvārim tiks noprecizēts arī Latvijas čempionāta Nolikums, taču jau tagad ir zināms, ka dalībniekiem būs jāpiesakās e-pastā līdz 2.februāra 24:00. 3.februārī, saskaņā ar reitingu, tiks apstiprināts kvalificējušos spēlētāju un pāru saraksts. Spēļu grafiki tiks izziņoti 4.februārī.

 

Latvijas badmintona federācijas valde ir noteikusi vecuma ierobežojumu. Latvijas čempionātā varēs piedalīties tikai jaunieši, kuri jau sasnieguši U17 vecumu, un šogad, attiecīgi, tie ir jaunieši, kas dzimuši 2001.gadā un vecāki. Tādējādi aktīvie jaunieši, kas 2015.gadā bija daudz piedalījušies jauniešu sacensībās un sapelnījuši daudz reitinga punktus, neietekmēs pieaugušo spēlētāju kvalificēšanos uz Latvijas čempionātu.

 

Latvijas badmintona federācijas valde arī nolēma, ka divos laukumos tiks nodrošināta spēļu tiesāšana ar paaugstinājuma, serves un 2 līnījtiesnešiem, šādi tiesājot visas spēles sākot ar 1/2 fināliem.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.