10.10.2016
“Sudmaliņas” ielūdz Prāgas folkloras festivāla dalībniekus uz koncertu Valkā

Valkas pilsētas kultūras namā 22. oktobrī plkst. 17.00 folkloras deju kopa “Sudmaliņas” ielūdz Prāgas folkloras festivāla dalībniekus uz koncertu “Tikšanās Prāgā”.

Jūlijā Eiropas centrā Prāgā notika ikgadējais festivāls “Prāgas folkloras dienas”, kurā gadu no gada satiekas amatieru folkloras ansambļi no dažādām valstīm. Festivālā kopā ar vairāk kā 60 kolektīviem no Eiropas, Āzijas un Amerikas valstīm šogad piedalījās arī Valkas pilsētas kultūras nama folkloras deju kopa “Sudmaliņas”. Folkloras dienās Prāgas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija iespējams noklausīties dažādu pasaules valstu tautasdziesmas, iepazīt citu tautu tradicionālos mūzikas instrumentus, to tradīcijas un paražas. Tomēr lielākais akcents festivālā bija likts uz deju.

 

Deju kolektīvu piedāvājums festivālā bija ļoti daudzveidīgs. Deju priekšnesumi notika arī dzīvās mūzikas pavadījumā, dejotāji priekšnesumu laikā izmantoja dažādus priekšmetus, piemēram, nūjas, zobenus, maisus un citu attiecīgajai pasaules valstij atbilstošo atribūtiku. Skatītāji varēja izbaudīt gan eksotiskus ritmus, gan īru dejas, gan līganos Āzijas ritmus, gan bavāriešu riņķu dejas u.c. Festivāla noslēguma dienā visi kolektīvi, kas piedalījās folkloras dienās, devās noslēguma gājienā caur Prāgas vecpilsētas daļu. Tā bija lieliska iespēja pilsētas iedzīvotājiem un viesiem papildināt savu atpūtu ar kultūrvēsturisku priekšnesumu, apskatīt bagātīgi dekorētos tautas tērpus, kuri bieži vien ir oriģināli tērpi, kas tiek nodoti no paaudzes paaudzē. Bija patīkami redzēt, kā Prāgas iedzīvotāji un viesi izrādīja interesi arī par latviešu tautas tērpiem.

 

Koncertā Valkas pilsētas kultūras namā piedalīsies kolektīvi no Valgas, Viljandi un Kocēniem. Pasākumu kuplinās kolektīvi no Lugažiem un Valkas.

 

Ieeja par ziedojumiem.

 

Līga Šnuka

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.