19.01.2016
Swedbank Valkā atklāj šogad pirmo filiāli Latvijas reģionu programmas ietvaros

18. janvārī Valkā tirdzniecības centra „Walk” telpās (Ausekļa ielā 54) atklāta Swedbank filiāle, kurā pakalpojumi būs pieejami gan pašapkalpošanās zonā, gan pie klientu konsultanta, noteiktos darba laikos. Šī ir pirmā filiāle, kas tiek atklāta pērn Swedbank izstrādātās Latvijas reģionu attīstības programmas ietvaros, kuras mērķis ir nodrošināt banku pakalpojumu pieejamību visā Latvijā. Plānots, ka šogad tiks atvērtas vēl četras jaunas Swedbank filiāles tādās reģionālās nozīmes pilsētās kā Līvāni, Ludza, Krāslava un Balvi.

 

Swedbank filiāle Valkā strādās katru dienu no plkst. 8.00 līdz 22.00, kad iedzīvotājiem būs iespējama veikt darījumus internetbankā, tostarp slēgt dažādus līgumus, iemaksāt skaidru naudu, apskatīt konta atlikumu, kā arī veikt citus darījumus bankomātā. Savukārt katru pirmdienu no plkst. 10:00 līdz 13:00 un no 14:00 līdz 16:00 iedzīvotājiem būs iespēja saņemt finanšu konsultācijas un dažādus pakalpojumus pie Swedbank konsultanta, kurš arī palīdzēs apgūt internetbankas un bankas automātu lietošanu.

 

2015.gada sākumā Swedbank publiskoja Latvijas reģionu attīstības programmu, noslēdzot sadarbības memorandu ar Latvijas Pašvaldību savienību par finanšu pakalpojumu pieejamības paplašināšanu Latvijas reģionos. Saskaņā ar parakstīto memorandu, papildus bankas fiziskās pieejamības paplašināšanai, Swedbank atbalsta ekonomiskās aktivitātes atjaunošanos Latvijas novados, piedāvājot kreditēšanas pakalpojumus, kas īpaši pielāgoti novadu uzņēmēju un iedzīvotāju prasībām. Tie sevī ietver gan mikrokredītus nelielu pamatlīdzekļu iegādei vai apgrozāmo līdzekļu papildināšanai uzņēmumiem, gan hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem, gan arī ēku energoefektivitātes finansēšanu. Pērn Latvijas novados uzstādīti kopumā 16 bankomāti, tādējādi nodrošinot skaidras naudas pieejamību teju 400 Swedbank bankomātos visā Latvijā. Šogad Swedbank mērķis ir nodrošināt klātesamību visās Latvijas attīstības plānā definētajās reģionālās nozīmes pilsētās.

 

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: Swedbank struktūrvienības atklāšana neapšaubāmi uzlabos servisa līmeni gan iedzīvotājiem, gan mazajiem uzņēmējiem,  kā arī nodrošinās lielāku izvēles iespēju, jo, līdz ar struktūrvienības atklāšanu Swedbank pakalpojumu piedāvājums būs tādā pašā līmenī kā SEB bankai. Tas neapšaubāmi ir vērtējams pozitīvi.  Es tomēr ceru, ka tas ir plats solis tajā virzienā, lai ar laiku Valkā varētu sākt strādāt pilnvērtīga bankas filiāle, jo neapšaubāmi Valkas ekonomiskā situācija ir tāda, ka šādas filiāles pastāvēšana ir gan loģiska,  gan ļoti nozīmīga iedzīvotājiem un uzņēmējiem.“

 

Valkas novadā šobrīd reģistrēti 9534 iedzīvotāji, no kuriem 680 strādā novada uzņēmumos un iestādēs. Šobrīd novadā strādā 104 uzņēmumi un iestādes, no kuriem kā lielākie darba devēji minami – Valkas novada dome, SIA „Pepi RER“, SIA „Valkas meliorācija“ un SIA „Vārpas 1“.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.