22.03.2016
TLMS ‘’Saulīte’’ un bērnu aušanas pulciņš aicina satikt savu meistaru!

No 1. līdz 3. aprīlim visā Latvijā jau astoto reizi notiks pasākums “Satiec savu meistaru!”. Vairāk nekā 150 vietās mācekļus pie sevis aicinās tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti.

 

„Pārskatot visus šī gada pieteikumus, atliek secināt, ka populārākā joprojām ir aušana – jostu aušana, brunču audumu aušana. To varēs apgūt gandrīz 80 norises vietās ’’, stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

 

 

Ik pavasari pasākums kļuvis par gaidītu notikumu, un aizvadītajos gados „savu meistaru” darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās apmeklējuši 18 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. „Satiec savu meistaru!” rīkotāji pasākuma ietvaros vēlas veicināt sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmju un to lietpratēju, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas apzināšanā un popularizēšanā.

 

Aušanas prasmi aicina vērot un apgūt arī TLMS ‘’Saulīte’’ , kas visus savā telpā gaidīs  1. un 2.aprīlī no plkst.10.00 līdz 14.00 , savukārt sestdien, 2.aprīlī, no plkst.11.00 līdz 15.00 aušanas pulciņa telpā visus interesentus gaidīs pulciņa vadītāja  un dalībnieces, lai ierādītu aušanu stellēs un rāmī. Ieeja – brīva.

 

“Satiec savu meistaru! 2016” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank. Informē 1188.lv, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, LSM.lv, TVnet.lv, žurnāls Ir un Latvijas Avīze.

 

 Informācija par meistariem un norisēm www.satiecsavumeistaru.lv/karte/

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.