21.03.2016
Valkā demonstrēs jauno spēlfilmu "Es esmu šeit"

Valkas pilsētas kultūras namā 14. aprīlī plkst. 18.00 jaunās spēlfilmas ES ESMU ŠEIT (režisora Renāra Vimbas debija) seanss.

 

Filmai prestižajā Berlīnes kino festivālā piešķirta galvenā balva jauniešu filmu konkursā, kur no 2000 pieteiktajiem darbiem no visas pasaules tika atlasītas tikai 17 filmas. Latvijas kino vēsturē tas ir pirmais tik augsta ranga apbalvojums. Filmas tēma - kas notiek ar bērniem, kuru vecāki dodas pelņā uz ārzemēm. Filma ir aktuāla, patiesa un emocionāla - pēc ilgāka pārtraukuma tā ir filma, kura tiešām aizkustina skatītāju. Kaut gan notikumi brīžiem ir skaudri, filmas veidotājiem izdevies neieslīgt pesimismā un drūmumā, bet, tieši otrādi, viņi parāda, kā jauna meitene spēj tikt galā ar apstākļiem un izveidojas par nobriedušu personību. Īpaši jāuzsver jaunās aktrises Elīnas Vaskas (komponista Pētera Vaska mazmeita) izjustais tēlojums.

 

Un galvenais - filma ir piemērota un saprotama visām skatītāju vecuma grupām - sākot no 12 gadīgajiem, kuru vecumā ir viens no filmas varoņiem līdz jauniešu vecākiem un vecvecākiem, kuriem arī ir aktuāli filmā atainotie notikumi. Iesaku organizēt seansus arī speciāli vecāko klašu skolēniem.

 

Biļetes cena 2 eiro

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.