05.05.2016
Valkas bibliotēkā aplūkojama dekoratīvo šķīvju izstāde

Valkas pilsētas bibliotēkā, no 2. maija līdz 30. jūnijam ir aplūkojama Mārītes Magones un viņas vīra Raimonda Reinholda dekoratīvo suvenīru šķīvju kolekcija, izstāde: “Kolekcionēšana - attīstošs un izglītojošs hobijs”.

 

Katram kolekcijas priekšmetam apakšā ir savs «stāsts›› un no pašiem kolekcijas īpašniekiem, tas skan īpaši interesanti. Šie stāsti būs dzirdami arī interesentiem Valkas novada Centrālajā bibliotēkā, dienā kad tiek atzīmēta Eiropas Dzimšanas diena. Tas ir 9. maijā, plkst. 18 00  , kad pasākuma viesi  daudzveidīgo Eiropu atklās uz šķīvjiem.

 

Un lūk, neliels ieskats Mārītes un Raimonda piedzīvotajā: iesākums kolekcijai sācies pirmajā ceļojumā uz Eiropu (ārpus bijušās PSRS robežām), kurš Mārītei noticis 1986.gadā uz Ungāriju kopā ar Smiltenes TDA „Ieviņa”. Pēc tam bijusi iespēja no Kultūras ministrijas  braukt pieredzes braucienos, tiem sekoja koncertceļojumi ar „Nāburgiem” uz dažādām valstīm, sociālā darba studijas Zviedrijā un Vācijā un arī braucieni paziņu organizētajās grupās, kur  lielākā daļa grupas biedru ir pazīstami. Kā izņēmums jāmin 16 dienu brauciens autobusā pa 11  Eiropas  valstīm līdz Marokai un atpakaļ, kad Mārīte un Raimonds devās ekskursijā kopā ar pilnīgi nepazīstamiem ceļotājiem. Tas līdz 2014. gadam bijis skaistākais, iespaidiem un informāciju bagātākais ceļojums.

 

Tomēr lielā Eiropas ceļojuma iespaidus pārklāja negaidītā izdevība, Limbažu tautas mūzikas instrumentu ansambļa "Kokle" sastāvā, piedalīties Latviešu Dziesmu un deju svētkos Hamiltonā – Kanādā. Ir paspēts redzēt Niagāras ūdenskritumu un pastaigāties Ņujorkā pa Brodveju. Bet tas ir pavisam cits stāsts! Beidzamais brauciens Eiropas Savienībā bija koncertbrauciens uz Helsinkiem, kad nobaudīta skandināvu Ziemassvētku noskaņa. Ziemassvētkos ir palaimējies pabūt arī Zviedrijā, Vācijā, Austrijā, Somijā un Francijā. Mārītes Ziemassvētku sapņu pilsēta ir Strasbūras vecpilsēta, bet kā skaistākā galvaspilsēta tiek minēta Madride. Visiespaidīgākā pilsēta Mārītes uztverē ir Roma, protams kopā ar Vatikānu, bet romantiskākā pilsēta ir bijusi Barselona.

 

Mārīte un Raimonds vēl ļoti sapņo pabūt Šveicē, Rumānijā, Bulgārijā un Islandē. Gūt tur iespaidus un, protams, pašrocīgi atvest dekoratīvus šķīvjus, lai papildinātu kolekcijai atvēlēto istabas sienu. Jo viņu atmiņas par ceļojumiem ir uzliktas uz šķīvjiem.

 

Valkas pilsētas bibliotekāre, ESIP punkta koordinatore ir pārliecināta, ka jebkurš cilvēks, kas izveidojis savu kolekciju pateiks, ka kolekcionēšana ir brīnišķīga aizraušanās, kas var būt atšķirīga un unikāla ikvienam. Šis vaļasprieks palīdz atslābināties un izrauties no ikdienas rutīnas, kā arī izglīto un paplašina redzesloku.

 

Interesenti laipni aicināti uz pasākumu un izstādes aplūkošanu.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.