15.02.2018
Filmas ‘’Nameja gredzens’’ seanss Valkā

5.martā plkst.19.00, Valkas pilsētas kultūras namā - jaunās filmas ‘’Nameja gredzens’’ seanss.

                                         

Tā ir filma - leģenda par 13. gadsimta zemgaļu virsaiti Nameju, nacionālo pašapziņu un brīvības kodu, ko nes simboliskais gredzens.

 

Tas ir stāsts par laiku, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes – īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam, kļūst par iekārojamu mērķi Romai. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu?
Filma ’Nameja gredzens’’ runā par vērtībām, ko svarīgi apzināties ikvienam.

Filma nav vēsturiska rekonstrukcija, bet asu piedzīvojumu pilna leģenda.

 

Scenārija autori: Aigars Grauba, Max Kinnings.
Režisors: Aigars Grauba, operators: Valdis Celmiņš, mākslinieks: Arnis Vatašs, kostīmu māksliniece: Sandra Sila, komponists: Rihards Zaļupe,  producents: Andrejs Ēķis.

Lomās: Edvīns Endre (Namejs), Džeimss Blūrs (Maksis), Aiste Diržiūte (Lauga), Ivo Martinsons (Valdis), Andris Keišs (Ūlups), Artūrs Skrastiņš (pāvests), Dainis Grūbe (Pihto), Egons Dombrovskis (Viesturs), Elīna Vāne (Rāma), Gints Andžāns (Sakens), Lauris Dzelzītis (Lemme), Jānis Āmanis (Fulke), Kaspars Kārkliņš (Arko), Toms Auniņš (Daugulis), Kaspars Zāle (Birre), Anete Berķe (Gilla), Maija Ozoliņa-Arvena (Sigi), Ieva Aleksandrova-Eklone (Ūlupa sieva), Igors Šelegovskis (mūks), Juris Žagars (Traidenis) un citi.

Producējošā studija: Platforma

 

Filmu atbalsta un finansē: Nacionālais Kino centrs, VKKF, Latvijas televīzija, Latvijas nacionālie uzņēmumi: LMT, Depo, Latvijas valsts meži , Citadele u.c.

Filmas Facebook profils: https://www.facebook.com/namejagredzens/?ref=bookmarks

 

Foto: https://www.dropbox.com/sh/javyfw4tcy216vx/AADKZokfLuHP5-rUjxz64pPga?dl=0

Filma ir angļu valodā ar tulkojumu (voice over) divās balsīs latviski.

Filmas garums: 1 stunda 50 minūtes

Filmai ir vecuma ierobežojums: 12+

Biļetes uz filmas seansu maksā: 3 eiro; skolēniem, uzrādot skolēna apliecību 2 eiro.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.