07.10.2016
Septembris Zvārtavas pagastā

Zvārtavas pagastā rudens iesākās koši. Viena no pacilātākajām ziņām - sākās remontdarbi Mierkalna tautas namā. Uz šo brīdi var teikt, ka tautas nams ir zem jumta un vēl mazliet, un pienāks brīdis, kad būs pabeigti iekšdarbi. Domāju, ka ikviens Zvārtavas pagasta iedzīvotājs gaida brīdi, kad tautas nams atdzīvosies.

 

Kas var būt vēl lielāks prieks, ja ne bērnu smaids pirmajā skolas dienā. Ja, arī Ozolu pamatskolā svinīgais rīts aizritēja ļoti sirsnīgi. Skolēni, kas šajā dienā, īpaši sapucējušies ar ziediem rokās, sveica savus skolotājus un audzinātājus, satika savus klasesbiedrus un iepazinās ar pārmaiņām skolā, jo vasarā gan skolotāji, gan tehniskie darbinieki rūpējās, par to lai skola tiktu saposta, lai bērniem ir prieks nākt uz skolu, lai ir prieks mācīties.

 

10.septembrī Zvārtavas pagastā viesojās Gaujienas amatierteātris „Kaķu nams” ar komēdiju „Trādi-rīdis”. Atsauksmes pozitīvas. Visnotaļ jauka komēdija un sajūtas, ka lūkotu kādu amerikāņu filmu TV ekrānā. Par scenāriju un izdomu jāuzslavē režisore Elga Rācene.   

 

Savukārt 23.septembrī Zvārtavas pagasta teātris „Latviānis” viesojās Vijciemā ar izrādi „Kāzas Bazūnēs”. Pirmo reizi šī  luga tika spēlēta iekštelpās, bet  varu apgalvot – viss izdevās. Domāju, gandarījums bija gan aktieriem, gan skatītājiem, kas rudenīgi vēsajā vakarā ieradās uz Vijciema kultūras namu.

 

Jau 24.septembrī Lilita Ikale viesojās Turnas tautas namā paš darinātiem tērpiem. Modes skate bija krāšņa un dažādībām pārbagāta. Tērpu skatē bija redzami, apskatāmi 62 dažādi tērpi, katrs ar savu raksturu un stāstu. Paldies Lilitai, par uzņēmību, par radošu domāšanu, par Zvārtavas pagasta vārda nešanu arī uz citiem pagastiem un novadiem! Kā arī meitenēm, tērpu demonstrētājām, jāsaka p, par drosmi, smaidu un pozitīvismu -  ko radīja gan aizskatuvē, gan uz „mēles”!

 

Kā jau Miķeļdienā pienākas, arī Zvārtavas pagastā norisinājās tirdziņš. Vairākus gadus tirdziņš notiek Ozolu pamatskolā. Bērni gan paši, gan ar vecāku vai vecvecāku palīdzību bija sarūpējuši dažādus gardumus. Tirdziņā bija gan salātiņi, piciņas, dažādas plātsmaizes, kēksiņi, poņčiki – piedāvājums bija plašs un cenas simboliskas.

 

Noslēdzot septembri, Zvārtavas pagasta pārvaldes zālē notika Anitas Ozolas koncerts „Starp dzeju un dziesmām”. Anita, kas pēc dabas ir ļoti sirsnīgs, smaidīgs un atvērts cilvēks, sniedza koncertu gan maziem, gan lieliem. Ikviens klātesošais varēja iepazīties ar A. Ozolas radošo darbību. Lai arī māksliniece saka, ka nav dzejniece un nekad nebūs, bet tas ko viņa dara, patīk apmeklētājiem un galvenais, viņasprāt, ir sevi redzēt tajā, ko dari.

 

Zvārtavas tautas nama vadītāja Evija Zeme

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.