20.07.2015
XI Latvijas skolu Dziesmu un deju svētkos arī zvārtavieši

10. jūlijā uz XI Latvijas skolu dziesmu un deju svētkiem devās Zvārtavas pagasta rokdarbnieces - Sindija Ziemiņa un Gundega Zvaigzne kopā ar mājturības pulciņa vadītāju, lai savu čaklumu apliecinātu Vērmanes dārza Lietišķās mākslas priekšmetu, izstrādājumu un amata prasmju demonstrējumu gadatirgū. Lai nokļūtu Rīgā, meitenes iepriekš piedalījās atlases konkursos Valkas novadā un Cēsīs. Vērmanes dārzā meitenes četru stundu garumā rādīja apmeklētājiem, kā no klūdziņām var sanaglot Latvju zīmes (Māras krustu, Akas zīmi, Dieva zīmi u.c.), kā arī smēlās idejas jauniem darbiem.

 

Dienu vēlāk, meitenēm pievienojās Ozolu pamatskolas un Ērģemes pamatskolas tautas deju kolektīvi, kuri devās uz ielu koncertiem Rīgā. Ozolu pamatskolas deju kolektīvs (kolektīva vadītāja Daiga Gulbe), atpūtas un izklaides centrā Lido atrādīja 3 iestudētās dejas: „Andžiņu”, „Slotu danci” un „Kalējs kala debesīs”, pēc koncerta gan mazie Ērģemes, gan lielie Ozolu dancotāji devās ekskursijā uz Lucavsalu.

 

Svētku noslēguma diena sākās ar nejauku pārsteigumu, kad tika izziņots lēmums par ilgi gaidītā gājiena atcelšanu. Sašutums bija manāms gan bērnu, gan vadītāju sejās. Lai diena neietu zudumā, tika izvirzīta ideja apmeklēt Grīziņkalnu. Turp gan devās tikai Ērģemes mazais deju kolektīvs, bet Ozolu pamatskolas deju kolektīvs mirklī, kad kļuva zināms, ka gājienā dodas visi pēc brīvprātības principa, zibenīgi apģērbās tautas tērpos un traucās uz gājiena norises vietu. Par iespēju pievienoties braucienā uz gājienu jāsaka paldies Valkas pamatskolas kora vadītājai Inārai Vītolai. Liels paldies arī Ingunai Kalniņai, par bērnu sapucēšanu un koordinēšanu. Paldies arī laipnajam šoferītim Igo no Trikātas!

 

Teksts: Evija Zeme

 

 

XI Latvijas skolu Dziesmu un deju svētkos arī zvārtavieši
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.