16.06.2015
Zvārtavā ielīgo Jāņus

13. jūnijs Zvārtavas pagastā tika piesātināts ar īpaši pozitīvu noskaņu, redzētais, dzirdētais un baudītais ir uzlādējis katru apmeklētāju ar smaidu un patīkamām emocijām, kas noteikti saglabāsies līdz pat īstajiem vasaras saulgriežiem.

 

Jūnija otrās sestdienas pēcpusdienā cilvēki pulcējās pie Mierkalna tautas nama, lai patīkami pavadītu laiku. Kopīgiem spēkiem tika izveidota ugunskura vieta, kur vakarā tika kurts ugunskurs, lai pietuvinātos tuvāk dabai tika pīts jāņuzāļu vainags, kas dos spēku un veselību. Kā arī pēc kārtīgas dancošanas ikviens dalībnieks varēja baudīt atvēsinošu svētku zupu.

 

 Kā neatņemama vakara „sastāvdaļa” kapelas „Kaktu balles muzikanti” muzikālais priekšnesums, kas lika smaidīt un kājām kustēties. Apmeklētājiem bija iespēja klausīties Laumas Bērzas vijoles spēlē, „Ieviņa” ermoņikas skaņās - Oskars Patjanko, cītaras  skanējumā -  Raitis Sondors un dancot  Anitas Īvānes  vadībā.

 

Kā interesants fakts, par „Ieviņa” ermoņikām, kas pirms 60-70 gadiem, īpaši Vidzemē bija neiztrūkstošs instruments katras mājas viesībās vai deju pasākumos, tā sauktajās „kaktu ballītēs” ir tāds, ka - „Augusts Ieviņš, kurš dzimis 1881. gada 5. novembrī Valkas apriņķa Cirgaļu pagasta labi situētā Aumeistaru muižas kalpa Friča un viņa sievas Kristīnes ģimenē. 20.gs, sākumā Ieviņi ir brīdi dzīvojuši Valkā, kur Augusts iemācījies igauņu valodu, bet 1911.gada ģimene pārgāja dzīvot uz Rīgu un vēlāk jau 1919.gadā A. Ieviņš apmeties Krišjāņa Barona ielā 52, kur arī iekārtojis mūzikas instrumentu veikalu un pagrabā – darbnīcu. Šajā vietā meistars dzīvojis līdz pat savai nāvei.”: citāts no O. Patjanko grāmatas „Ieviņas”.

 

LŪSTĪGU LĪGOŠANU ARĪ JUMS!

 

Teksts - Evija Zeme

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.