27.09.2021
1. oktobrī Kārķu tautas namā rādīs filmu "Bedre"

Piektdien, 1. oktobrī plkst. 19.00. Kārķu tautas namā  varēs noskatīties filmu “Bedre”.

 

Filma “Bedre” veidota pēc Janas Egles stāstu motīviem. Tās centrā ir desmitgadīgais Markuss, kuram jāpielāgojas jaunajai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā viņš atrod patvērumu pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

 

Filma skar vairākas aktuālas tēmas, to vidū – bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, taču filmas režisore Dace Pūce atzīst, ka tas tomēr ir vairāk fons kādam citam būtiskam vēstījumam.

 

“Mēs bieži vien nosodām cilvēkus, nezinot viņu iemeslus, dziļus, personiskus iemeslus, kāpēc viņš ir rīkojies tā vai citādi.Mēs jau nosodām, pirms mēs kaut ko izzinām, un tas ir par to,” stāsta režisore.

 

Filma runā arī zemtekstu un simbolu valodā, un viens no simboliem ir arī tās nosaukums “Bedre”. Dace Pūce atklāj: “Vienā brīdī mums ieteica nomainīt nosaukumu vietējam tirgum, jo neviens neiešot skatīties filmu ar tādu  nosaukumu. Tas arguments bija, ka cilvēki teiks – es jau tā dzīvoju bedrē, priekš kam man vēl jāiet skatīties filmu par bedri. Un tad es tā nedaudz samulsu, bija doma mainīt nosaukumu. Pagāja trīs mēneši, mēs neko neizdomājām, es tomēr paliku pie sava nosaukuma, jo man patīk šī vārda divas nozīmes, šī vārda īsums un arī tulkojums nav slikts “The Pit”.”

 

Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, kuram tā ir debija kā filmas komponistam, mūzikas ierakstā piedalījās orķestra “Sinfonietta Rīga” mūziķi ar diriģentu Normundu Šnē un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā.

 

Filma pulcējusi arī lielisku aktieru ansambli – filmā darbojas Dace Everss, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties Damirs Onackis.

 

“Bedre” ir Daces Pūces debijas pilnmetrāžas spēlfilma, pirms tam viņa uzņēmusi vairākas spēles un dokumentālās īsfilmas, kas izpelnījušās arī “Lielā Kristapa” nominācijas. Lībekas festivālā Vācijā  filma ieguvusi galveno balvu – “Grand Prix” kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Uz šo titulu kopumā pretendēja gandrīz 150 filmu no dažādām valstīm.

 

Kārķu tautas namā šo filmu varēs noskatīties piektdien, 1. oktobrī plkst. 19.00.

Ieeja – 3.00 EUR.

 

Apmeklējot pasākumu, būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid -19 pēdējo 6 mēnešu laikā, kā arī personu apliecinošs dokuments.

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Pieče,
Kārķu tautas nama vadītāja

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.