07.04.2020
Aicina iesaistīties akcijā – “Katram savs dižkoks!”

Nekas jau nebeidzas – koki turpina augt un mēs savu dzimto vietu kopt, attīstīt un mīlēt. Brīdī, kad visā pasaulē tiek  atcelti visi publiskie pasākumi, mēs neesam pasargāti no šī vīrusa sērgas izplatības un ir atceltas  Kārķu Meža dienas. To vietā esam iecerējuši akciju – “Katram savs dižkoks!”.

 

Kārķu pagastā ir apzināti 33 dižkoki un kultūrvēsturiski koki, kā arī bez tiem ir vairāki potenciālie dižkoki, kam mazliet vēl pietrūkst līdz valstiskam statusam. Šobrīd, kad visi aicināti pēc iespējas vairāk izolēties, akcijas ietvaros aicinām apzināt savu māju apkārtnē dižkokus un potenciālos dižkokus, jo noteikti jau kāds vēl kaut kur ir paslēpies un mums visiem kopā ir iespēja būt par dižkoku atklājējiem.

 

Akcijas ietvaros aicinām arī pieteikties ģimenes un izvēlēties sakopt, kādu no jau apzinātajiem Kārķu dižkokiem, tādējādi kļūstot, varētu teikt, par šā koka krustēviem un krustmātēm. Koku atrašanās vietas ir vissdaždākās – sākot no ceļa malas vai Lustiņdruvas parka, beidzot ar dziļu biezokni meža vidū, tādēļ ģimene varēs izvēlēties savu objektu. Darbi ir vienkārši - nepieciešams izzāģēt kokos ieaugušos krūmus, darba rokas, kas tos savāc un piestiprina kokam informatīvu zīmi, ka šis koks ir aizsargājams, bet par darbiem pie katra koka izrunāsim individuāli ar katru ģimeni, saskaņā ar speciālistu konsultācijām par nepieciešamajiem darbiem.

 

Pēc šo darbu veikšanas, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem un bijušo kārķēnieti, aktīvu slēpņotāju Aivaru Šķudīti, plānots izveidot interesantu un aizraujošu piedāvājumu “Kārķu dižkoku ceļš” tūrisma un slēpņošanas (geocaching) entuziastiem. Darbs brīvā dabā ikvienam dos spēku un padarītā darba prieku! Aicinām arī turpināt gatavot jaunus un uzlabot jau izgatavotos koka auto, lai nākamajā gadā piedalītos spraigās un atraktīvās sacensībās!

 

Sīkāka informācija un pieteikšanās sakopt kokus: Kārķu un Ērģemes pagastu pārvalžu vadītājs Pēteris Pētersons (mob.t. 26280656)

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.