02.05.2016
Baltā galdauta svētki Kārķos

Otrdien, 3. maijā Baltā galdauta svētku programmā Kārķu tautas namā  no plkst. 11.00 varēsiet apskatīt  galdautus, kuri dažādos laika posmos klāti  kārķēniešu ģimenās, ieklausīties latviskās dziesmās un dziedāt līdzi dzīves pieredzes bagātiem dziedātājiem,  tiks demonstrēta Aivara Freimaņa dokumentālā filma „Dzintara latvietis“,  kā arī studijas Animācijas Brigāde filmiņa „Latvietis“.

 

„Dzintara latvietis“ ir labsirdīgi ironisks skatījums uz to, kādi mēs bijām tolaik – mirkli pirms balsojuma par Neatkarības deklarāciju.

Filma ir dzīvespriecīga un humoristiska reportāža par dzīvi Padomju Latvijā 1987. gadā, dažādās vietās un sabiedrībās meklējot atbildi uzjautājumu, kāds ir īstenais latvietis.

 

Latvijas dokumentālā kino klasiķis un arī dažu ievērojamu spēlfilmu režisors Aivars Freimanis ir ne tikai viens no leģendārā Rīgas poētiskā stila kino pamatlicējiem 60. gados, bet arī režisors ar lielisku humora izjūtu, kas visaugstāko virsotni sasniedza tieši viņa dokumentālajā komēdijā “Dzintara latvietis ‘87”. Filmā ar labdabīgu ironiju apsmaidīti dažādi stereotipi par to, ka “latvietis mīl ziedus” vai “latvietis mīl klusumu”, arī dažādas padomjlaiku sadzīves reālijas un neizdarības, satīriskus akcentus panākot ar attēla pretstatījumu aizkadra komentāram, kuru Freimanis sacerējis pats, liekot lietā savu žurnālista izglītību un humoristisku stāstiņu autora talantu.

 

Animācijas Brigādes „Latvietis“ ir unikāls pierādījums kino mākslas spēkam – ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem deviņās minūtēs asprātīgi izstāstīta pilnīgi visa Latvijas vēsture no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Spilgtas ironiskas detaļas, ikoniskas dažādu laikmetu zīmes, parādības un melodijas spēj dažās sekundēs iezīmēt veselu desmitgadi vai pat simtgadi, ar veselīgu pašironiju vērtējot latvieša spēju vai nespēju ietekmē tvēstures gaitu.

Režisors – Jānis Cimmermanis.

 

Filmu programmas kopējais garums – 45 minūtes, sākums paredzēts plkst.12.00

Ieeja brīva, visi laipni aicināti!

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.