22.01.2016
Kārķēnieši atceras barikāžu laiku – uguns sniegā un torte brīvībai

21.janvārī Kārķos notika barikāžu laika atceres pasākums “Uguns sniegā”. Tā ir stipra tradīcija – katru gadu janvārī kārķēniešu visas paaudzes pulcējas kopā, lai atcerētos barikāžu laiku. 99 kārķēnieši ir saņēmuši Barikāžu piemiņas goda zīmes.

 

Pasākumā piedalījās barikāžu dalībnieki, skolēni un vietējā sabiedrība un ikviens, kam svarīgi nest tālāk brīvības sajūtu, kura tika iegūtu pirms 25 gadiem stāvot uz barikādēm. Pasākumā Valkas J.Cimzes novadpētniecības muzeja speciāliste Ligita Drubiņa bija sagatavojusi izsmeļošu videoprezentāciju par barikāžu laika notikumiem. Interesantās atmiņās dalījās 213. jaunsardzes vienības instruktors Ritvars Leitens, kurš pasākumā piedalījās kopā ar jaunsargiem Sandi Krastiņu un Dāvi Zirni. Pasākumu kuplināja skolnieču Lindas Ābeles un Ilzes Skrastiņas muzikālie priekšnesumi.

 

Pēc tam visi dalībnieki devās pie ugunskura, kur katram bija iespēja iemest pagalīti, sakot laba vēlējumus Latvijai un tiem, kuri izcīnīja un nosargāja brīvību. Tad visi klātesošie kopīgi baudīja par godu brīvībai Jutas Auštes cepto torti.

 

Kārķēniešiem par torti un brīvību ir īpašs stāsts – pirms 25 gadiem dodoties uz Rīgu uz barikādēm kārķēnieši visi kopīgi nesa produktus un Zinaīda Krama cepa lielu lauku torti, lai vestu Anatolijam Gorbunovam pateicībā par brīvību. Toreiz viņiem izdevās nokļūt līdz Augstākās Padomes durvīm un atdot Anatolija Gorbunova tuvu stāvošām personām, taču ar mūsdienu acīm skatoties uz šo notikumu saprotam, ka vai šo torti baudīja Anatolijs Gorbunovs, par to vēsture klusē ...

 

Laimi Latvijai! Veselību prezidentam! Mūžam brīvu Latviju! Mācīties un atgriezties dzimtajā vietā! – šie un daudzi citi vēlējumi izskanēja domu pagalītēm izdegot un dzirkstelēm ceļoties debesīs.

 

Sandra Pilskalne

               

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.