20.01.2016
Kārķēnieši piedalās barikāžu atceres pasākumos Rīgā

16.janvārī 18 kārķēnieši – 12 pieaugušie un 6 skolēni piedalījās 1991. gada barikāžu pasākumos Rīgā. Mīlam savu Tēvzemi – tā var raksturot šo dienu un sajūtas piedaloties Robertam Mūrniekam veltītajā piemiņas brīdī, apmeklējot Tautas frontes muzeju Romualda Ražuka vadībā un piedaloties pasākumā Ķīpsalas hallē “Bulvārī brīvība”.

 

Kārķēnieši uz Rīgu devās ar Latvijas, Igaunijas un Lietuvas karogu, kas ikvienam patiešām radīja patriotiskas sajūtas. Piemiņas brīdī pie Vecmilgrāvaja tilta – vietā, kur tika nošauts pirmais barikāžu laika upuris Roberts Mūrnieks, atmiņās dalījās tā laika notikumu dalībnieki, tajā skaitā vārds tika dots arī kārķēnietim Jurim Kārkliņam. Pēc tam kopā ar Romualdu Ražuku devāmies uz Tautas frontes muzeju, kur viņš mums novadīja ļoti interesantu ekskursiju. “Mīlam savu Tēvzemi Latviju – paldies par jauko ekskursiju. Mīļā Latvija un latviešu tauta, esam lepni par jūsu paveikto darbu. Kārķēnieši”, šādus vārdus Tautas frontes muzeja grāmatā ierakstīja Kārķu jaunieši. Izlasot šos tekstu, tā ir atbilde, ka ir vērts organizēt, braukt un piedalīties šādos pasākumos, kas ir nozīmīgi visām paaudzēm.

 

Dalība pasākumā Ķīpsalas hallē atsauca atmiņā ikvienam laiku pirms 25 gadiem. Pasākuma veidotāji bija Kultūras akadēmijas jauniešu, kuri paši barikāžu laiku nav piedzīvojuši, taču iedziļinājušies tā laika aculiecinieku atmiņu stāstījumos.

 

99 kārķēnieši ir saņēmuši Barikāžu piemiņas goda zīmes. Ne visiem bija iespēja piedalīties pasākums Rīgā, taču visi būs gaidīti ceturtdien, 21. janvārī pulksten 14.30 Kārķu tautas namā barikādēm veltītā pasākumā “Uguns sniegā”, pēc tam kopīgi iedegsim ugunskuru, lai atcerētos notikumus pirms 25 gadiem.

 

Informāciju sagatavoja: Sandra Pilskalne

Kārķēnieši piedalās Barikāžu piemiņas pasākumā
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.