26.11.2015
Kārķos cenšas pievērst iedzīvotāju uzmanību atkritumu problēmām

Ekoskolu “Rīcības dienu” ietvaros Kārķu pamatskolas skolēni, skolotājas Agijas Plaukas vadībā, centās aktīvi pievērst Kārķu iedzīvotāju uzmanību atkritumu problēmām. Tika rīkota akcija “Dzīvo zaļi, tu to vari”, kuras laikā skolēni Kārķu centrā pie galvenajām atkritumu tvertnēm izvietoja informatīvus plakātus, kas iedzīvotājus aicina aizdomāties par neapdomīgi apsaimniekotu atkritumu nodarīto kaitējumu apkārtējai videi.

 

Ar skolēniem tikās pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons, kurš pastāstīja par atkritumu apsaimniekošanu Kārķos un ar to saistītām problēmām, dodot iespēju  pašiem skolēniem novērtēt iedzīvotāju bezatbildīgo rīcību atkritumu šķirošanas jautājumā. Lai skolēni izprastu problēmas būtību un paši praktizētos, tika dots uzdevums pastāvīgi un pareizi izšķirot maisu ar dažādiem sadzīves atkritumiem.

 

Iedzīvotāju izglītošanai, skolēni izdalīja bukletus par pareizu atkritumu šķirošanu, tos sametot pasta kastītēs vai nododot tieši rokās. Pie ziņojuma dēļa Kārķu centrā, izvietoja informatīvus ieteikumus par to, kā katra cilvēka individuālā rīcība ietekmē vides izmaiņas. Skolēni cer, ka viņu veiktā akcija veicinās iedzīvotājus aizdomāties par katra līdzatbildību saistībā ar vides problēmām. Dzīvo zaļi, tu to vari!

 

Teksts un foto: Baiba Smane

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.