21.12.2015
Kārķu Dabas bode pulcē ļaudis no daudziem novadiem

13. decembrī trešo reizi Kārķos notika Ziemassvētku tirdziņš – Dabas bode. Nu jau tā ir tradīcija, kas priecē un pulcē ļaudis ne tikai no Kārķiem, bet no daudziem novadiem. Dzīvesprieks, darbaprieks un svētku prieks – tā visspilgtāk var raksturot šo pasākumu.

Saule vēl nebija aususi, kad Dabas bodes logos iemirdzējās svecītes, pagalmā iedegās lāpas -  amatnieki, zemnieki, mājražotāji un ikviens pasākuma apmeklētājs bija mīļi gaidīts pirkt un pārdot svētku laikam noderīgas lietas. Šogad pārdevēju pulks bija ļoti kupls vairāk kā 30 dalībnieki – no Kārķiem, Ērģemes, Valkas, Rūjienas, Naukšēniem, Jeriem, pat no Priekuļu novada. Šogad tirgū tika piedāvāta ļoti dažāda produkcija - sākot no zirņiem , griķiem, skābiem kāpostiem, kaņepēm, kūkām, cepumiem, sukādēm, medus, zivīm, un citiem svētku kārumiem līdz brīnišķīgiem amatniecības izstrādājumiem, kas katrs tieši tāds ir tikai vienā eksemplārā pasaulē. Īpaši lielā izvēlē bija rotas, adījumi un austās lupatu segas, kas patiesībā ir kā gobelēni pat ar nosaukumiem “Mana rīta kafija”, “Līgo nakts”, “Jaunais ceļš Kārķi – Naukšēni” u.c. To visu nevar izstāstīt, to var tikai pašiem esot Dabas bodē, izbaudīt.

Visas dienas garumā ikvienam apmeklētājam bija iespēja darboties piparkūku cepšanas darbnīcā un kopā ar metālmākslinieku Andri Dukuru izliet laimi, kas arī bija skaistas un dzīvespriecīgas nodarbes. Kad saule bija zenītā - notika laimīgo ciparu un loterijas izloze ar visām pilnajām lozēm, kas bija paslēptas lielajā lādē.

Paldies par dalību – pārdevējiem, pircējiem un visiem tiem, kuri palīdzēja sagatavot pasākumu un izrotāt telpas. Kārķu  pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons atzīst: “Katru gadu  preču daudzveidība palielinās, arvien vairāk pārdevēji domā par preču un galda noformējumu. Tas apliecina, ka šāds tirgus ir arī lieliska mācību vieta.”

Ir vērts meklēt brīnumus sev tuvumā. Tikai kopā sanākot, mēs saprotam, cik mēs esam bagāti ar darbiem un idejām. Uz tikšanos nākamajā gadā!

Informāciju sagatavoja: Sandra Pilskalne

Foto - Sandra Pilskalne

[nggallery id=994]

Tirdziņš "Dabas bode 2015" Kārķos (Foto - S.Pilskalne)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.