02.11.2016
Notiks tradicionālais skrējiens apkārt Kārķiem un jaunu Kārķu vēstures stendu atklāšana

Piektdien, 11. novembrī visi interesenti – iedzīvotāji, sportisti, līdzjutēji, Latvijas, novada un pagasta patrioti aicināti pulksten 14.00 pulcēties pie Lustiņdruvas karšu paviljona, kur tiks dots starts tradicionālajam skrējienam apkārt Kārķiem un svinīgi atklāsim 4 lielformāta planšetes ar vēsturisku informāciju.

 

Pirms mērošanās fiziskajā izturībā dodoties Lāčplēša, Spīdolas un Lāčausu trasēs, būs svinīgs mirklis kopības sajūtai un dvēselei. Jaunajās planšetēs, kas tapušas ar Latvijas Valsts mežu finansiālu atbalstu, ir apkopts bagātīgs foto materiāls par Kārķu, Veckārķu, Jaunkārķu un Vēveru vēsturi, kā arī interesants faktu materiāls par notikumiem, kas šajā vietā risinājušies, sākot ar laiku pirms mūsu ēras līdz mūsdienām, tajā skaitā brīvības cīņu un Lāčplēša ordeņu piešķiršanas laiks.

 

Skrējienā var piedalīties jebkurš, pirms starta pierakstoties savā vecuma grupā un, izvēloties sev piemērotāko trasi. Pašiem mazākajiem Lāčausu trase - 2 km, tiem, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu- Spīdolas trase 5 km, bet pašiem stiprākajiem - gandrīz 10 km garā Lāčplēša trase. Būsim priecīgi savā vidū ieraudzīt arī nūjotājus. (Sīkāka informācija par skrējienu 20240606 Silva Aušte)

 

Starta vieta - karšu paviljons atrodas aiz Ķires tilta, ceļa Valka - Rūjiena labajā pusē, Lustiņdruvas takas sākumā. Skrējiena finišs, kā jau ierasts – pie Kārķu pamatskolas. Pēc skrējiena – tēja, medusmaizes, apbalvošana un pats galvenais prieks par izturību un piedalīšanos. Mēs varam lepoties, ka ar Lāčplēša Kara ordeni apbalvoti 8 kārķēnieši un šis būs 13. skrējiens veltīts Lāčplēša dienai.

 

Sandra Pilskalne

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.