21.04.2017
Kārķu Meža dienas 2017

Ceturtdien, 2017. gada 4. maijā sāksies Kārķu Meža dienu ieskaņas pasākumi, piektdien, 5. maijā – darbs vairāk nekā 15 objektos, aktīva atpūta un koka auto sacensības. Kā vienmēr būs tradicionālās lietas, bet netrūks arī pārsteigumu.

 

Meža dienu ieskaņas pasākumi sāksies jau 4. maija pēcpusdienā, kad visiem būs iespēja doties izzinošā ekskursijā “Čie – čie čiekuri un “Celīši” Vijciemā”. Ekskursijas sākums Vijciemā pulksten 16.30 (pieteikties līdz 1.maijam). Meža dienu priekšvakarā ikviens aicināts uz īpašu un unikālu pasākumu, kas notiks “Jaunrozēnu” mājās – muižas leduspagraba atklāšana pēc atjaunošanas. Pagalmā vārīsies lielais tējas katls (katram pašam līdzi ņemt desiņas), ikvienam būs iespēja atklāt saimnieces un šķūņa Lielo noslēpumu, leduspagrabā notiks dziedātājas Antas Eņģeles koncerts.

 

5.maijā Meža dienu atklāšana pulksten 9.00. Pēc tam “darba tirgus” – katram iespēja izvēlēties darba objektu (Ķires upes un Cepša ezera krastu, Spiģu alas un Veckārķu pils apkārtnes kopšana, puķu upju sēšana gar ceļa malām, laipas būvēšana, jaunu objektu un informatīvu zīmju izvietošana un uzstādīšana Lustiņdruvā, zālāja sagatavošana un sēšana, meža stādīšana, ugunskura vietas izbūve, baznīcas apkārtnes sakopšana, pīlādžu stādīšana, pirmās skolas vietas sakopšana – tie ir galvenie darba objekti, kurus varēs izvēlēties. Visas dienas garumā darbosies Zaļā koka darbnīca Latvijas Amatniecības kameras goda priekšsēdētāja Viļņa Kazāka un studentu vadībā, meistardarbnīca koktēlnieka Viļņa Krasovska vadībā, kurš skulptūras un citus objektus veido ar motorzāģa palīdzību. Pēc tam aplūkojama būs radošās darbnīcās izgatavoto lietu izstāde, vēja zvanu izstāde (aicinām talciniekus uz pasākumu nākt ar vēja zvaniem, tos pēc pasākuma atdosim īpašniekam), tautas namā būs apskatāma izstāde “Kārķu segu un lakatu stāsti”. No pulksten 12.00 Dabas bodītē iespēja iegādāties ekoloģisku un gardu vietējo produkciju. Pulksten 13.00 kopīgs mielasts un atpūta ar alpīnisma un u.c. atraktīvām aktivitātēm. Pulksten 14.00 notiks 6. starptautiskās koka auto sacensības. Pasākumu vadīs TV šovu un raidījumu vadītājs Armands Simsons. Labu omu pasākuma laikā uzturēs un vakarā tautas namā ballē (ja būs piemēroti laika apstākļi, tad zaļumballē) spēlēs grupa “Lauku muzikanti”.

 

Ja labi pacenšas, tad vēl var paspēt izgatavot koka auto, lai piedalītos sacensībās un vēja zvanus, lai piedalītos izstādē. To visu var darīt individuāli vai arī kopā ar draugiem un ģimeni. Šo sacensību rekorda uzrādītājiem balvā EP deputāta Arta Pabrika dāvāts brauciens uz Briseli. Katras klases pirmo trīs vietu ieguvējiem – sponsoru īpaši sarūpētas balvas.

 

Būsiet patiesi gaidīti Kārķos!

 

Sīkāka informācija:

Pēteris Pētersons, 26280656 mob.t.

Sandra Pilskalne, 26068289 mob.t.

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.