30.03.2021
Labais vairo labo

Kārķu pagasta iniciatīvas veicināšanas biedrība “Ugunspuķe” ar Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam saimes galdam” atbalstu jau trešo gadu realizē projektu “Labais vairo labo”.  Šobrīd uzsākta projekta ietvaros plānoto dārza darbarīku un sēklu iegāde ģimenēm.

 

Realizējot iepriekšējos projektus gūta vērtīga pieredze. 2017. gadā tika palīdzēts 10 Kārķu ģimenēm, 2020. gadā – 12 ģimenēm. Šogad jau palīdzēsim 17 ģimenēm, tajā skaitā 4 ģimenēm Ērģemes pagastā.

 

Projekta mērķis – turpināt attīstīt prasmes un uzkrāt zināšanas sarūpēt veselīgu pārtiku katram pašam savai ģimenei. Izaudzēto pārstrādāt un, ja iespējams,  dalīties ar tiem, kuri to nespēj izdarīt veselības problēmu dēļ. Diemžēl pandēmijas un valstiski noteikto ierobežojumu dēļ, nevarēs notikt kopīgas nodarbības, taču darbs un individuālas konsultācijas būs ar katru ģimeni. Plānots, ka šogad akcents tiks likts ne tikai kā izaudzēt veselīgu pārtiku, bet arī kā pēc iespējas vairāk izaudzēto pārstrādāt un saglabāt. Iepriekšējā projekta ietvaros mums bija dažas ģimenes, kuras ļoti rūpīgi iekārtojušas pagrabus, kas bija labs paraugs kā strādāt pārējiem. Šajā projektā rosināsim dalībniekus jau vasarā rūpēties par kvalitatīvu pagrabu sakārtošanu, kas ir ļoti nozīmīgi, lai uzglabātu ražu. Sniegsim individuāli padomus dārzeņu un ogu konservēšanā. Tiem, kuriem ir ledusskapjiem saldētavas, rosināsim, un mācīsim kā pareizi dārza ogas un garšvielas sasaldēt, kas ir vēl veselīgāks veids kā tās izmantot uzturā.

 

Dzīvesprieks un darbaprieks – tā var raksturot noskaņu, uzsākot projekta realizāciju.

 

Projekta ieguvums ir ne tikai materiālie ieguldījumi, ļoti nozīmīgi ir arī tas, ka cilvēkos uzplaukst cerība, ģimenes top rosīgākas un laimīgākas.

 

Raita Jakovļeva ar ģimeni priecājas par projekta dāvātajiem darba rīkiem un ir gatava pavasara darbiem.

 

 

Ilze Jesse ar dēlu Arturu ar lielu apņēmību un prieku iesaistījušies projektā.

 

 

Informāciju un foto sagatavoja:

Sandra Pilskalne

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.