29.06.2016
Fotogrāfiju izstāde “Vēstules no Āfrikas” Lugažu muižā

Valkas pagasta saieta namā “Lugažu muiža” līdz 26. jūlijam ir apskatāma izstāde “Vēstules no Āfrikas” Izstāde tapusi ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības atbalstu.

 

Pagājušā gada februārī divi latvieši – Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis – devās trīs mēnešu ilgā moto ekspedīcijā „2 rati un 2 ragi”, mērojot ceļu cauri 13 Āfrikas valstīm – no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam, kopā pieveicot 23 tūkstošus kilometru.

 

Vēl pirms ekspedīcijas motobraucēju pārstāvētais klubs „apPasaule” sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizēja konkursu „Atklāj man Āfriku,” kas ļāva Latvijas skolu jauniešiem piedalīties misijā, ekspedīcijas dalībniekiem sagatavojot ceļojuma laikā izpildāmus uzdevumus un iesakot apmeklēšanas vērtus maršruta punktus. Pēc šī konkursa radās ideja veidot neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”, kuras pirmie biedri ir abi ceļotāji.

 

ES mājā Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis stāstīja, kā ekspedīcijā izdevās izpildīt skolēnu dotos uzdevumus, piemēram, izmērīt Viktorijas ūdenskrituma skaļumu.

 

Ekspedīcijas laikā tapušie foto ir apkopoti izstādē „Vēstules no Āfrikas”. Fotogrāfijās var izsekot līdzi ceļojumam pa neiebrauktiem ceļiem, kas atklāj Āfriku no iepriekš neiepazītas puses.

 

Izstāde saieta namā Lugažu muiža būs, skatāma līdz 26. jūlijam. Izstāde tapusi ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības atbalstu.

 

Laipni gaidīti visi uz krāšņo izstādi, kura ietver ap 45 dažāda izmēra un novietojuma fotogrāfijām, ap "7 vēstulēm".

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas pagasta saieta nama “Lugažu muiža” vadītāja

Līva Kalniņa

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.