30.03.2016
Tuvojas garšīgākais pavasara piedzīvojums – 14. Lielais labdarības robežtirgus!

7.-8.maijā Valkā un Valgā - Rīgas un Rajas ielu krustojumā norisināsies jau 14.Lielais labdarības robežtirgus. Tāpat kā pērn, tirgošanās notiks Latvijas un Igaunijas robežas abās pusēs.

 

7.maijā hobijkulināri, mājražotāji un uzņēmēji rādīs savas prasmes jau 3.Starptautiskajā gaļas un desu festivālā. Gaļas izstrādājumu, desu un žāvējumu kvalitāti vērtēs starptautiska žūrija. Jau otro gadu robežtirgus laikā norisināsies gaļas grilēšanas svētki jeb Valkas/ Valgas Barbekjū konkurss, kurā individuālie dalībnieki vai komandas sacentīsies gaļas marinēšanā un cepšanā. Būs iespēja gan marinēt gaļu uz vietas, gan pārsteigt žūriju un robežtirgus apmeklētājus ar mājās marinētu gaļu. Konkursa dalībnieki tiks vērtēti, labākie - apbalvoti.

 

Ar konkursa nolikumiem varēs iepazīties Valkas novada mājaslapā www.valka.lv sadaļā “NOLIKUMI”. Dalību konkursos var pieteikt, rakstot uz e-pastu sniedze[punkts]ragze[uz]valka[punkts]lv, kā arī zvanot pa telefonu +371 26488684 Sniedzei Ragžei.

 

8.maijā garšas piedzīvojumi turpināsies un īpašu noskaņu radīs māmiņu dienai veltīti koncerti. Būs bezmaksas radošās darbnīcas bērniem.

 

Labdarības loterija, tirgotāju andelēšanās, plaša kultūras programma, “Latvijas spēcīgākās pilsētas 2016” atklāšanas posms, strītbols, izklaides bērniem, umurkumurs, zaļumballe un citas aktivitātes sagaida robežtirgus apmeklētājus un dalībniekus!

 

Tūrisma informācijas biroja vadītājs Madars Lāns aicina tirgotājus pieteikt vietu tirgū savlaicīgi: “Šogad ir ieviesta elektroniska reģistrācija ar konkrētas tirdzniecības vietas rezervāciju un priekšapmaksu. Pirms reģistrācijas lūdzam izlasīt tirgus nolikumu un neskaidrību gadījumā jautāt papildus informāciju tūrisma biroja darbiniekiem”. Ar robežtirgus nolikumu iespējams iepazīties Valkas novada mājaslapā www.valka.lv sadaļā Kultūra/ NOLIKUMI

 

Jau tradicionāli Robežtirgus ideja un mērķis ir labdarība un tirgū iegūtie līdzekļi par tirdzniecības vietu nomu un loteriju tiek atvēlēti kādam konkrētam mērķim.

 

Šogad visu par tirdzniecības vietām iekasēto maksu plānots izlietot apstiprinātajam mērķim – Valkas/Valgas skulptūras izgatavošanai un uzstādīšanai uz Latvijas - Igaunijas robežas starp Rīgas un Raiņa ielām.

 

Savukārt iepriekšējā gadatirgū saziedotie līdzekļi tiks novirzīti unikālu šūpoļu uzstādīšanai, kuras plānots uzstādīt rekonstruētajā Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijā. Šobrīd norisinās starptautisks arhitektūras konkurss “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija”. Tā rezultāti tiks paziņoti līdz 2016.gada 10.jūnijam. Centra rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 2017.gada beigām.

 

Tradicionāli robežtirgus laikā notiek arī labdarības loterija, kuras balvu fondu veido uzņēmēju, iestāžu un privātpersonu saziedotās lietas. Pieteikt balvas loterijai var zvanot vai rakstot loterijas rīkotājiem - Valkas Rotari klubam 26120361, Tūrisma informācijas birojam (Tālr.: 64725522, 26446602, tib[uz]valka[punkts]lv), un Valkas jauniešu domei 26676933, kā arī vienkārši tās nogādāt Rīgas ielā 22, Valkā.

 

Informāciju sagatavoja: Zane Brūvere, Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.