14.01.2014
Oficiāli tiek atklāts tūrisma maršruts VIA HANSEATICA

Starptautiskais tūrisma maršruts Via Hanseatica tiks atklāts no 16.-19.janvārim, piedaloties tūrisma izstādē Matka 2014, Helsinkos (Somijā). Šī ir pirmā reize, kad Krievija, Igaunija un Latvija vienojas kopējā tūrisma maršrutā, kas savieno Sanktpēterburgu un Rīgu, vijoties cauri Igaunijai. Ceļot Via Hanseatica teritorijā nozīmē jautrību ģimenēm, iespējas iepazīt kultūru un satikt cilvēkus, kā arī piedzīvojumus brīvā dabā, un ne tikai. Turklāt tam visam papildus - vietējie gardumi. Via Hanseatica ielūdz ceļotājus visa gada garumā baudīt smilšainas pludmales un neskartu dabu vasarā, savukārt ziemas izklaides un zemledus makšķerēšanu ziemā.

Via Hanseatica: Baltijas dabas un kultūras krustceles

Via Hanseatica Krievijā, Igaunijā un Latvijā vijās cauri lielākām un mazākām pilsētām no pašas Sanktpēterburgas, cauri Narvai- Ivangorodai, Hanzas pilsētai Tartu, robežpilsētām Valgai-Valkai un Hanzas pilsētai Valmierai, lai visbeidzot caur Siguldu noslēgtos Rīgā.

Daba Via Hanseatica teritorijā ir tik skaista, ka tā iedvesmojusi daudzus dzejniekus, rakstniekus un gleznotājus. Lielā daļā teritorijas atrodas dabas parki un rezervāti. Via Hanseatica lepojas ar daudzveidīgu kultūru, piedāvājot satikt ļoti dažādus cilvēkus un iepazīt atstāto kultūras mantojumu. Maršrutā aplūkojamas daudz baznīcas, kas pieder dažādām reliģijām, kā arī īpaši skaistas un par arhitektūras pērlēm dēvējamas muižas, pilis un cietokšņus. Taču ir viena lieta, kas vieno Via Hanseatica - šeit cilvēki ciena savas tradīcijas un zina, kā baudīt dzīvi!

Via Hanseatica brīvdienas var baudīt gan kopā ar ģimeni, gan draugiem vai vienkārši ceļojot vienatnē. Lai saplānotu maršrutu, nav īpaši jāpiepūlas – tas ir interesanti un vienkārši. Via Hanseatica ceļojumu portāls www.viahanseatica.info, kas tuvākajās dienās tiks atklāts plašākai publikai, sniegs iespēju plānot, saglabāt un izprintēt savu brīvdienu maršrutu līdz ar informāciju par apskates objektiem, vietām, kur paēst un pārnakšņot. Veidojot ceļojumu plānu un izvēloties sev tīkamos apskates objektus, būs iespējams izmantot arī laika plānotāju, kas parādīs, cik ilgi objektā jāuzturas vai arī cik laiks tiks iztērēts pārbraucienos. Jau 2014.gada februārī būs pieejama arī Via Hanseatica mobilā aplikācija, kas jo īpaši ērta būs tieši ceļojuma laikā.

Via Hanseatica maršruts ir radīts sadarbojoties tūrisma attīstības organizācijām, pašvaldībām un tūrisma uzņēmējiem maršruta teritorijā. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions. Via Hanseatica – trīs valstis, daudz kultūru, mainīga ainava – Baltijas dabas un kultūras krustceles.  Atbrauc un izjūti, nogaršo un pasmaržo!

Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējais projekta budžets ir 1 803 966 eiro, no kuriem 90% jeb 1 623 569,66 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, apmeklējiet mūsu stendu tūrisma izstādē Matka 2014, Helsinkos (Somijā) no 16.-19.janvārim (stenda numurs 7b63), vai arī sazinieties ar projekta Via Hanseatica koordinatori Silli Talvet (sille[uz]gravitas[punkts]ee, +372 5109278) vai Via Hanseatica komunikācijas speciālisti Anitu Āboliņu (anita[punkts]abolina[uz]vidzeme[punkts]lv, +371 29454752).

Apmeklējiet arī Via Hanseatica mājaslapu: www.viahanseatica.info

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.