08.09.2014
Ērģemē iepazīst spēli

Svētdien, 7. septembrī, Ērģemes pamatskolas sporta laukumā bija ieradušies pulciņš interesentu, lai iepazītu pasaulē populāro spēli "petanks" (petanque).

Petanka pirmsākumi meklējami Grieķijā 6. gadsimtā pirms mūsu ēras, mūsdienu spēles noteikumi izveidojās pagājušā gadsimta sākumā. Šobrīd ar šo sporta veidu nodarbojas vairāk nekā 80 valstīs visos kontinentos. No Eiropas valstīm pārliecinoši pirmajā vietā ir Francija, kur petanku spēlē četri miljoni (pensionāri ar lodēm rokās parkā ir visai izplatīta aina Francijai veltītās tūrisma reklāmu filmiņās).

Petanka spēles noteikumus varētu pielīdzināt Latvijā mazliet pazīstamākajam kērlingam. Uzdevums ir, izpildot metienus ar 680 – 800 gramus smagajām metāla lodēm 6 – 10 metru attālumā, tās novietot pēc iespējas tuvāk mazajai krāsainajai bumbiņai, jeb kašonetam. Par katru bumbu, kas tai ir tuvāk nekā pretiniekam, pienākas viens punkts. Cīņa rit līdz 13 iegūtiem punktiem. Petanku spēlē viens pret vienu, pa pāriem vai trijatā, kas skaitās prestižākais un populārākais spēles veids, jo tajā daudz ko nosaka prasme darboties komandā, izstrādāt vienotu spēles taktiku, ne tikai precīzi mest.

Interesanti, ka tepat kaimiņos Valgā jau divpadsmit gadus darbojas petanka klubs (www.valgapetank.ee), kurš regulāri rīko sacensības uz kurām ierodas arī pārstāvji no Latvijas petanka klubiem.

Nākošā petanka nodarbība 21. septembrī no plkt. 17:00 pie Ērģemes pamatskolas.

Papildus informācija; Mārcis Krams  26449270.

 

petanks
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.