18.08.2014
Kārķos muzicēs senās mūzikas vokālais ansamblis MODUS VIVENDI

 Svētdien, 31. augustā plkst. 16.00 Kārķu baznīcā pēc dievkalpojuma  visi aicināti uz vokālā ansambļa „ Modus Vivendi” koncertu.

 

„Reiz sensenos laikos (bet varbūt ne tik sen) kaut kur tāltālā zemē (bet varbūt tepat blakus) dzīvoja un mīlēja pieci brīnumdari. Viņu pils bija brīnumu pils: celta no mirkļiem un zvaigznēm, no tumšajām nakts debesīm un no rasas agros vasaras rītos, no skumjām un prieka, kaisles un mīlestības - tā bija mūzikas pils. Viņu vārdi, tāpat kā viņu dziesmas, stāstīja par dzīvi - par dzīvi mūzikā,”  tā par sevi „Modus Vivendi” dziedātāji.

 

Jumpravas kultūras nama vokālais ansamblis „Modus Vivendi” dibināts 2006. gada janvārī, savas gaitas iesākot Jumpravas ev. lut. baznīcā. Tajā dzied pieci jaunieši, kuri savu brīvo laiku labprāt velta vokālo iemaņu pilnveidošanai. Ansambļa dalībniekus vieno interese par renesanses un baroka mūzikas stilistiku, tāpēc „Modus Vivendi” repertuārā visplašāk pārstāvēti tieši šo laikmetu skaņdarbi. Vokālais ansamblis regulāri koncertē Latvijas baznīcās un koncertzālēs, atskaņojot cittautu un latviešu komponistu skaņdarbus.

 

Ansambļa mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons ir arī Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora „Sōla” mākslinieciskais vadītājs. Šovasar šis koris pārstāvēja mūsu valsti Eiropas labāko koru koncertā. Eiropas Savienības valstu un arī LTV1 tiešraidē pirmoreiz bija skatāms Eiropas labāko jaukto koru sadziedāšanās koncerts „Eiropa dzied!” (Europe Sings). Diriģents Kaspars Ādamsons pērnvasar debitēja arī Dziesmu svētku virsdiriģenta godā, piedalījās starptautiskā koru konkursā Itālijā, no kurienes koris atveda divas zelta un divas sudraba medaļas, bet diriģents — žūrijas specbalvu Jaunais talants.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.