02.03.2015
Kārķos viesojās R.Ražuks un R.Zaļais

27. februārī Kārķos viesojās Saeimas deputātu Romualdu Ražuks un 1991. gada barikāžu muzeja direktoru Renāru Zaļais. Pasākums noritēja gaisotnē, kad valsts dibināšanu svin Lietuva un Igaunija.

 

Tā kā Romualds Ražuks ir Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs, vispirms viesi kopā ar pagasta pārvaldes vadītāju Pēteri Pētersonu apmeklēja Aldas Kārkliņas doktorātu, lai iepazītos ar ģimenes ārstes ikdienu un uzklausītu problēmas. R. Ražuks atzina: “Iepazīstoties ar doktorāta darbu un ņemot vērā, ka Kārķos ir arī aptieka, iedzīvotājiem ir ļoti laba medicīnas pakalpojumu pieejamība, kas nav visur tā Latvijā.” Pagasta pārvaldes vadītājs ar Romualdu Ražuku pārrunāja arī saimnieciskas lietas.

 

Šis pasākums bija īpašs arī ar to, ka Kārķos pirmo reizi viesojās tik augstas Tautas frontes amatpersonas (R.Ražuks bija otrais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, nomainot amatā Daini Īvānu) un Kārķu tautas namā pirmo reizi bija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogi.

 

Kārķu skolas vēstures skolotāja Ilze Pētersone pastāstīja par kārķēniešu Tautas frontes un barikāžu laika pieredzi un skolēnu darbu atmiņu apkopošanā. Pasākumu kuplināja Kārķu skolas audzēkņu muzikāli priekšnesumi, Karīnas Eglītes dziedātā dziesma “Manai tautai”, tulkotāju, atdzejotāju Zanes Brūveres un Indras Brūveres Darulienes dzejas lasījumi. Pēc tam visus pie kafijas un tējas tases gaidīja pārsteigums – Silvas Miezes ceptā torte ar īpašu noformējumu – Baltijas karti karogu krāsās.

 

Sarunas par valstiski nozīmīgiem jautājumiem bija vērtīga domu apmaiņa, kas ikvienam stiprina patriotismu un piederību dzimtajai vietai.

 

Informāciju sagatavoja Sandra Pilskalne

 

 

Kārķos viesojās R.Ražuks un R.Zaļais
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.