19.09.2014
Rosinās aizdomāties par labākas dzīves meklējumiem Eiropas Savienībā

23. septembrī plkst. 15:00 uz izzinošu pasākumu „Precēta, bagāta un laimīga” Sēļu bibliotēkā aicina Sēļu bibliotēkas vadītāja Dzidra Jevsejeva.Pasākums rosinās aizdomāties par aktuālu tēmu - labākas dzīves meklējumi Eiropas Savienībā.

 

Iestāšanās Eiropas Savienībā dalībvalstīm atvieglo gan ceļošanu un mācības, gan brīvi ļauj emigrēt labākas dzīves meklējumos. Šīs brīvības rezultātā darba meklējumos ir devušies daudzi Latvijas, kā arī mūsu novada iedzīvotāji, un tas ir cilvēka brīvas rīcības izvēles ieguvums.

 

Latvijas Vēstniecības rīcībā esošā informācija liecina, ka nereti Latvijā ir sastopami sludinājumi, kur neprecētām sievietēm tiek piedāvāts mēneša laikā nopelnīt 1000 un vairāk EUR un padzīvot kādā no pārticīgākajām Eiropas Savienības valstīm. Par ko varētu būt runa? To izskaidros pasākuma lektore Māra Zeltiņa.

 

Tiks runāts par laulību ar „ārzemniekiem” īpatsvara pieaugumu, analizēta gan novadā, gan valstī reģistrēto laulību statistika gan ar Eiropas Savienībā, gan ar trešo valstu pilsoņiem. Kādas ir pazīmes, kas rada aizdomas par fiktīvas laulības reģistrēšanu, kā pret fiktīvo laulību reģistrētājiem darbojas Eiropas Savienības un Latvijas institūcijas, jo fiktīvu laulību nodoms tiešām ir grūti pierādāms fakts. Vai ir paņēmieni, kā ”caur” civilstāvokļa aktu reģistrāciju nodrošināt trešās valsts pilsonim likumīgu pamatu uzturēties Latvijā un līdz ar to Eiropas Savienībā. Būs iespēja vērot izstādi un diskutēt par pasākuma tēmu, kā arī dalīties pārdomās par A. Jolkinas grāmatu „Piesmietā misis Eiropa”. Māja 22, Sēļi, Valkas pag.,  Tālr.: 64729803 (Bibliotēkā);  e-pasts: dzidra[punkts]jevsejeva[uz]inbox[punkts]lv

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.