09.05.2014
Novada svētkos spēlēs grupas

Šogad visi tuvu un tālu dzīvojošie laipni aicināti atgriezties filmas "Pūt, vējiņi" uzņemšanas laukumā – Vijciema pagasta "Ielīcās" – 23. maijā kopā svinēsim 5. Valkas novada svētkus! Ziemu esam čakli strādājuši, laiks lustēties lauku sētā! Ziņģes un danči, pūra lādes vēdināšana un arodu izrādīšana, smalku viesu uzstāšanās, ēdienu un alus smēķēšana, ballēšanās, „kinīša” skatīšanās... Ielīcās tapušas vairākas mākslas un dokumentālās filmas: Studijas AL KO filma „Vilkaču mantiniece”, Rīgas kinostudijas filma ”Pūt, vējiņi!”. Tās varēsiet redzēt šajā vakarā. „Kinīša” skatīšanās notiks rijā, kuru filmēšanas vajadzībām savulaik izmantojuši kinostudijas ļaudis. Paralēli notiks arī citas aktivitātes un ikviens varēs izvēlēties sev tīkamāko nodarbi.

 

Plaši būs pārstāvēti novada rokdarbnieki, kuru darbi būs skatāmi izstādē ”Pūra lādes vēdināšana”. Notiks arī amata prasmju izrādīšana – uz vietas varēsiet skatīties kā meistari pin grozus, grebj karotes, pin, auž, knipelē. Novēlu, lai izdodas arī kaut ko noandelēt!

 

Divi duči Valkas novada mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu gavilēs ziņģu stundā piecos, spriņģos danču stundā sešos un vedīs rotaļās ceturksni pirms desmitiem. Novada pastāvēšanas laikā pirmo reizi gandrīz visi kolektīvi satiksies vienuviet!

 

Pusastoņos vakariņas pļavā – katrs pagasts vāra kādu, savā pusē iecienītu,  zupu vai putru uz ugunskura, Valkas pilsēta gādā par saldo – būs ķīselis! Pasmeķējiet no visa, tad jau redzēs, kas visvairāk ies pie sirds! Kā jau lielos svētkos, būs arī smalkie viesi: grupas „Turaidas roze” un „Apvedceļš”. Imants Kalniņš ir filmas „Pūt, vējiņ!” komponists, tāpēc šajā vakarā skanēs dziļi latviskā un melodiskā mūzika.

 

Kas jāņem līdzi? Deķis vai beņķis, kur sēdēt, širmis, lai lietus neuznāk, kāda jipte pret kukaiņiem,ragaiņiem un naudas macīc (tā teiktu īsts vijciemietis). Ievas ziedos, meža smarža, lakstīgalas treļļi, Tu sēdi droškā un lepni pamāj kājāmgājējiem – tas tik ir īsts kino! Brauc tik šurp, un galvenā loma būs Tava!

 

Vita Bērziņa, Vijciema tautas nama vadītāja

 

*Valkas novada svētkos 23. maijā Ielīcās tirgošanās kontaktpersona Aija Brasle, t.25950365

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.