11.09.2013
Svinēs tradicionālos Vijciema muižas svētkus

Piektdien un sestdien, 13.un 14.septembrī Vijciemā notiks muižas svētku svinības, kas tradicionāli ir kultūras pasākums, kas apvienots ar sportiskām aktivitātēm.

 

Svētku laikā iecerēta tikšanās ar dzejniecēm Ingu Gaili (13.septembrī, plkst.13.00 Vijciema pamatskolā) un Anitu Anitīnu (plkst.16.00 Vijciema bibliotēkā), ziedu kompozīcijas veidošana pie pamatskolas. Kā jau ierasts, muižas veiklākā „Muižas kučiera” gods tiks veiklākajiem auto un velo braucējiem (starts – 14.septembrī plkst.11.00 pie Vijciema tautas nama), bet pēc tam Vijas upes malā pie depo tiks noskaidrots muižas stiprinieks armrestlinga sacensībās

 

. „Šīs tradīcijas pirmsākumi meklējami pirms vairākiem gadiem, kad Vijciemam tika piešķirts Eiropas kultūras mantojuma karogs. Šie svētki ir veltījums muižai, kura vairāk kā pirms 150 gadiem veidojās kā centrs. Muižas ēkas joprojām ir galvenās sabiedrības norises vietas pagastā – galvenajā muižas ēkā ir skola, dārznieka namiņā – skolas darbnīcas zēnu mājturības stundām, kučiera mājā – pasts, uz staļļa un krogus pamatiem ir atjaunots tautas nams unpagasta pārvaldes ēka,” skaidro Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

 

Papildus informācija Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa, 29386820

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.