06.05.2015
Vijciema amatierteātris „Čiekurs” aizvadījis pirmizrādi

Piektdien, 1.maijā Vijciema amatierteātris aizvadīja Andrusa Kivirehka traģikomēdijas “Igauņu bēres” pirmizrādi Vijciema tautas namā.

 

Režisoru Valdi Šaicānu un aktierus patīkami pārsteidza lugas „Igauņu bēres” tulkotāja Janusa Johansona ierašanās un atzinīgie vārdi par pirmizrādi. Valmieras drāmas teātra aktieris atzīst, ka luga ir sarežģīta, kas reizē liek smiet un aizdomāties par mums pašiem! “Neskatoties uz to, ka J.Johansons Valmieras drāmas teātrī „Igauņu bēres” Sasa lomā aizvadījis teju pussimts reižu, „Čiekuri” spējuši viņu aizraut visas izrādes garumā”. Aktieris atzinīgi vērtēja amatierteātra aktierspēli un spraigo izrādes sižetu. Nobeigumā J.Johansons aicināja aktieriem būt tikpat lepniem, kādi ir igauņi, par to kādi viņi ir un par to, ka viņiem ir šāda luga!

 

Režisors Valdis Šaicāns pirmizrādes vakarā bija lakonisks, atzīstot, ka tas ir bijis ceļš no “ērkšķiem uz zvaigznēm”. “Pēc ļoti smaga darba, ir labi padarīta darba sajūta. Jāņem vērā, ka lugas materiāls bija gana sarežģīts, tāpēc īpašs gandarījums par aktieru paveikto”, uzsver režisors.

 

Lugas norise ir kādā lauku mājas pagalmā, Igaunijā, kur mūžībā aizgājis visu mīlētais vectēvs Andress, kurš līdz pēdējam elpas vilcienam ir strādājis, balles vakaros nācis pie galda vēlāk, lai neizstaipītu kuņģi un devies prom ātrāk nekā citi, lai ar rīta gaiļiem celtos dotos izravēt kādu attālāku dobīti. Stāda kartupeļus, veido krājumus, tie noput, plaukti pagrabos lūzt, bet turpina nest upuri šim pašaustajam altārim. Uz bērēm sabrauc radi, draugi un nepazīstami ļaudis, arī jaunais pāris…

 

Vijciema amatierteātris „Čiekurs” saka lielu paldies par labajiem vārdiem un saudzīgo kritiku, īpaši novērtējot publikas atsaucību. Paldies Valkas novada domei, Vijciema pagasta pārvaldei un Vijciema tautas namam par labo sadarbību un kolektīva atbalstīšanu!

 

Lomās: Andress – Māris Šaicāns, Lē – Liene Bērziņa, Marete – Aīda Vītola, Sass – Aigars Matuks, Indrekss – Valdis Šaicāns, Tīna – Linda Keiša ( debija), Tīts – Jana Matuka, Īda – Aija Melbārde, Karls – Ģirts Zellītis (debija).

 

„Čiekuriem” ir labi padarīta darba sajūta! Tiekamies vasaras beigās Vijciema kapusvētkos!

 

Foto - Inese Matuka

Vijciema amatierteātrim „Čiekurs” pirmizrāde Andrusa Kivirehka traģikomēdijai “Igauņu bēres”
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.