04.04.2013
Vijciemā svinēs Vijas dienu

Sestdien, 6.aprīlī Vijciemā notiks tradicionālā Vijas diena, kas katru gadu notiek par godu Vijas upei un visām sievietēm un meitenēm, kurām dots vārds „Vija”. Plkst.16.00 Vijciema pamatskolas zālē sāksies VIJAS vārda dienas koncerts un tautas dziedāšana „JURU DZIESMAS VIJĀM”.

 

Pasākumā skanēs komponistu: Jura Kulakova, Jura Karlsona un Jura Krūzes kompozīcijas visām Vijām, upei Vijai, kā arī tuviem un tāliem Vijas dienas svinētājiem. Koncertā un kopīgajā dziedāšanā piedalīsies komponists J.Krūze, Vijciema dziedošie kolektīvi un viesi.

 

Pēc koncerta uz Vijas upes tilta notiks gaismas akcija „Gaismā balti ziedi dzimst”. Tā būs īpaša gaismas un ziedu instalācija uz upes. Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi svecītes, lai veidotu gaismas tiltu, kas vienos abus upes krastus, tādējādi simbolizējot aicinājumu būt vienotiem, rast kopsaucēju pretējām domām un uzskatiem.

 

No 9.– 12.aprīlim Vijciema pamatskolā būs apskatāma rokdarbu izstāde „Vijas raksti”. Dažādu tehniku autori darbus izstādei aicināti iesniegt 8.aprīlī Anitai Lotiņai.

 

Papildus informācija


Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa, 29386820

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.