20.10.2014
Vijciemā varēs iepazīt netradicionālās dejas (pārcelts)

Ūdensvada avārijas dēļ, koncerts no 25.oktobra pārcelts uz 15.novembri. Atvainojamies par sagadātajām neērtībām!

 

15.novembrī plkst.17:00 Vijciema tautas namā viesosies deju studija ,,Haidar’’ ar netradicionālo deju uzvedumu ,,Apkārt pasaulei’’.

 

"Reiz dzīvoja bezbailīgs jūrnieks vārdā Sinbads. Viņš ar savu drosmīgo komandu kuģoja septiņās jūrās, atklādams jaunas, neparastas zemes un meklēdams retas svešzemju preces pārdošanai. Biežie ceļojumu ierāva jūrniekus bīstamos, bet neaizmirstamos piedzīvojumos apkārt pasaulei," tā iesākās visiem tik zināmā un iemīļotā pasaka par Sinbadu no ,,Tūkstots un vienas nakts’’ pasaku krājuma.

 

Skatītājiem tā būs iespēja kopā ar deju studijas dejotājām, doties aizraujošā un piedzīvojumiem bagātā ceļojumā uz tālām zemēm. Ar dejas palīdzību dejotājas uzburs gan krāšņās un mistiskās Indijas ainas, gan viesosies kādas eksotiskas un noslēpumainas arābu valsts harēmā, gan dosies cauri tuksnesim uz lepno spāņu apdzīvoto zemi. Koncertuzvedumā skatītājiem būs iespēja iepazīties gan ar minēto reģionu raksturīgajām dejām, gan mūziku, ka arī redzēt krāšņos deju kostīmus un izpildītājas.

 

Vijciema iedzīvotājiem jau bija iespēja iepazīt mazu daļu no deju studijas repertuāra Vijciema svētku ballē.

 

Netradicionālās (arī raksturdejas, arī cittautu dejas) dejas Latvijā vienmēr ir bijušas ļoti iecienītas, ko pierāda dažādie baletu un deju uzvedumi. Plašākam lokam šīs dejas Latvijā kļuva pieejamākas un līdz ar to arī populārākas 90o gadu beigās, pateicoties Ilzes Zariņas (deju centrs,,Alegria’’/Rīga)degsmei un milzīgai dejas mīlestībai. Viņa izveidoja pirmo deju centru, kurā plašam interesentu lokam tika piedāvatas tādas dejas kā klasiskā indiešu deja, Spānijas čigānu deja – flamenko, Tuvo austrumu deja – vēderdeja. Pašreiz vēderdejas ir kļuvušas tik populāras, ka gandrīz katrā Latvijas pilsētā ir sava dejotāju grupa.

 

Viena no pirmajām netradicionālo deju izpildītājstudijām Latvijā ir arī deju studija ,,Haidar’’, kas kā neatkarīga deju studija tika veidota no 2003.gada Valmierā, tās veidotāja un vadītāja Evija Kokorite ir profesionāla un pieredzes bagāta dejas pedagoģe un dejotāja, kuras veidotās horeogrāfijas ir guvušas gan pašmāju, gan starptautisku atzinību. Visi dejas mīļotāji un dejotāju atbalstītāji tiek laipni aicināti uz koncertuzvedumu Vijciema kultūras namā.

 

Informāciju sagatavoja Vita Bērziņa

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.