18.05.2016
„AFS Latvija” aicina uzņemt kultūru savās mājās un kļūt par viesģimeni

        
Bezpeļņas brīvprātīgo organizācija „AFS Latvija” sniedz neatsveramu iespēju ikvienam iepazīt citu kultūru savās mājās, parādīt savas valsts tradīcijas citiem pasaules iedzīvotajiem un dalīties pieredzē un zināšanās, tādējādi veidojot pasauli draudzīgāku. To visu iespējams īstenot, kļūstot par viesģimeni kādam no ārzemju viesskolēniem, kuri jau augustā ieradīsies Latvijā.


 
Starpkultūru mācību apmaiņas programmu ietvaros 2016./2017. mācību gadā skolas gaitas Latvijā uzsāks 36 viesskolēni no Meksikas, Dominikānas Republikas, Itālijas, Vācijas, Taizemes, Beļģijas, Turcijas, Honkongas, Nīderlandes, ASV un Islandes. Kā katru gadu, arī šogad, aktīvi tiek meklētas viesģimenes.


         
„Viesskolēna uzņemšana ģimenē iemācīja sadzīvot un uzticēties citam cilvēkam. Tāpat, kopš viesskolēna ienākšanas, mēs vairāk domājam par latviešu tradīcijām, vairāk kopā ceļojam pa Latviju. Tas bija lielisks laiks, tāpēc jau tagad zinu, ka brīdī, kad Cin brauks atpakaļ uz savām mājām, mums viņas ļoti pietrūks. No kopā pavadītā laika mēs esam ieguvuši jaunu ģimenes locekli, kurš vienmēr būs gaidīts mūsu mājās,” tā par viesģimenes pieredzi stāsta limbažniece Saiva Tedere, kura savā ģimenē uzņēma viesskolnieci Cin no Taizemes.


 
Tam, ka kļūšana par viesģimeni ir neatsverama pieredze, piekrīt arī Didzis Mizis no Ikšķiles, kurš savā ģimenē augustā uzņēma viesskolnieci Alīsiju (Alyssa) no ASV. Kā galvenos ieguvumus no šīs pieredzes viņš min citas kultūras, tradīciju un vērtību iepazīšanu un pieņemšanu, kā arī iespēju pilnveidoties un iegūt plašāku redzesloku.


 
Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kuras locekļi ir atvērti starpkultūru pieredzei. Viesģimenes galvenais pienākums ir uztvert viesskolēnu nevis kā ārvalstu viesi, bet kā savas ģimenes locekli, nodrošināt skolēnu ar dzīvesvietu un ēšanu, kā arī censties adaptēt skolēnu savās ikdienas gaitās un ģimenes dzīvē.


 
Vairāk informāciju par viesskolēniem iespējams atrasts mājas lapā www.afs.lv/viesskoleni/ savukārt, lai kļūtu par viesģimeni mājas lapā www.afs.lv jāaizpilda anketa.  


 
„AFS Latvija” ir bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas vidusskolēniem vairāk nekā 50 valstīs. Tā pārstāv starptautisko asociāciju „AFS Intercultural Programs”. Organizācija darbību Latvijā uzsāka 1990.gadā. 25 gadu laikā ar organizācijas palīdzību mācību apmaiņas programmās uz ārvalstīm devušies vairāk nekā 640 vidusskolēnu, savukārt Latvijā no citām valstīm uzņemti ap 860 jauniešu. AFS vispasaules tīklā ir vairāk nekā 60 partnervalstu.Ar cieņu,
Zane Ieviņa
„AFS Latvija” Starpkultūru programmas

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.