19.01.2017
Aicina uzņēmējus un organizācijas reģistrēties Ēnu dienai!

Kas ir Ēnu diena?

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

      

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.
Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

10. janvārī tika atvērta Ēnu devēju – uzņēmumu, organizāciju, iestāžu – vakanču reģistrācija šī gada Ēnu dienai, kas šogad norisināsies 15. februārī. Valkas novada dome aicina Ēnu devējus – uzņēmumus, organizācijas un valsts institūcijas – pieteikties Ēnu dienai, sniedzot skolēniem iespēju iepazīt interesējošo profesiju pārstāvjus.

       

Šogad ĒNU DIENAS tēma ir “neredzamās profesijas”. Proti, jau no bērnības skolēni zina, ko savā darba ikdienā dara policists, ugunsdzēsējs, pastnieks vai šoferis, taču ir ļoti daudz profesiju, kuras paliek nepelnīti nepamanītas — biometrists, aktuārs, bakteriologs, parfimērs, naftas ķīmiķis ir tikai dažas no specialitātēm, kuru darba rezultātus katrs tieši vai netieši ikdienā izmantojam, taču neaizdomājamies, ka aiz šiem produktiem stāv vienas vai vairāku noteiktu profesiju pārstāvju komandas.

         

Ēnu devēju reģistrācija notiek jaunajā, lielākajā tiešsaistes karjeras izglītības biržā skolu jauniešiem - portālā www.enudiena.lv un tā plānota līdz 2. februārim. Savukārt no 19. janvāra līdz 4. februārim pieteikšanos piedāvātajām vakancēm sāks skolēni, potenciālie Ēnotāji.

           

Lai pievienotu vakanci, darba devējam jāreģistrējas vai jāatjauno savs iepriekšējo gadu profils ĒNU DIENAS portālā www.enudiena.lv un jāaizpilda vakances pieteikuma anketa.

         

Jau publicētās vakances kā arī vairāk informācijas par ēnu dienu var iegūt portālā www.enudiena.lv.

         

ĒNU DIENU 2017 informatīvi atbalsta portāls Inbox.lv, ziņu aģentūra LETA, portāls Tvnet.lv, tiešsaistes sociālā tīmekļa vietne Draugiem.lv un izdevējs Dienas mediji.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.