16.02.2023
Atraktīvi, izzinoši, izklaidējoši – izsludinām studiju festivāla skolēniem “L’Universs” programmu

Studiju festivāls skolēniem “L’Universs” būs iespēja atklāt Latvijas Universitātes (LU) daudzpusību, iepazīstot Universitātes “universu” un visu, kas to veido – studijas, ārpusstudiju iespējas, iestāšanās aktualitātes, stipendijas, karjeras iespējas, studiju vidi, eksperimentus moderni aprīkotajās laboratorijās, zinātnieku atklājumus, izglītojoši atraktīvas aktivitātes u.c. Tas viss jau drīzumā – 3. un 4. martā LU Akadēmiskajā centrā.

 

Kā norāda LU rektors Indriķis Muižnieks, šajā festivālā “ikviens skolēns varēs iepazīt, kā reāli notiek studijas, kādas zināšanas un prasmes viņš varēs iegūt, ko nākotnē izmantot darbā, kā studijas LU dod iespēju “izkāpt no rāmjiem”, iesaistoties dažādās ārpusstudiju aktivitātēs”.

 

Fakultātes, institūti, studentu pašpārvalde un LU struktūrvienības festivāla programmā piedāvā ne tikai iespēju uzzināt visu par un ap studijām, bet arī sarūpējušas dažādas “odziņas”, kas ļaus papildus atklāt un izdzīvot studentijas interesanto, izzinošo būtību. Studiju festivāls ”L’Universs” būs visaptverošs, spožs, daudzveidīgs – gluži kā visums virs mūsu galvām, kam nav ne gala, ne robežu.

 

Humanitāro ziņātņu fakultātes (HZF) Valodu darbnīcās abas dienas, interaktīvi darbojoties, varēs iepazīt valodas, kuras var studēt HZF. Vārdu spēles, mēles mežģi, atjautības un zināšanu pārbaude, dažādu kultūru un valodu pieredze, iespēja satikt interesējošo valodu un studiju programmu studentus un mācībspēkus un noskaidrot visu par studijām.

 

“Ekspedīcijā” būs iespēja doties kopā ar Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes entuziastiem, apmeklējot sešas ģeovietas, šoreiz gan tas būs fakultātes telpās, bet varbūt tieši tā būs kā iesildīšanās nākotnes ekspedīcijām uz Zemes poliem, turklāt varēs iepazīties ar slaveno un dažādiem mītiem apvīto “Ģeogrāfu mafiju”.

 

Ja kādreiz ir ienākusi prātā doma, par ko mūsdienās var saņemt miljonu un Nobela prēmiju ekonomikā, tad īstā vieta, kur uzkavēties būs Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte. Tur būs iespēja pārliecināties, ka labākā biznesa izglītība Latvijā ir tieši BVEF, un iesākums tam varēs būt kopā ar Biznesa inkubatoru, lai uzzinātu, kā izveidot biznesu vienas stundas laikā. Gatavojoties nākotnes izaicinājumiem, varēs uzklausīt padomus par darba tirgu un pieprasītākajām prasmēm digitālajā laikmetā.

 

Savukārt, ja vēlies izbaudīt virtuālo realitāti, tad tevi gaidīs Datorikas fakultāte, kur varēs “padejot ar datoriķi” – uzspēlējot datoriķu iecienīto spēli “Just dance”. Tīri profesionāli varēs novērot mājaslapas projekta izstrādes procesu un visu par to izjautāt, kā arī izveidot savu virtuālo asistentu, izmantojot Low-Code platformu Cognigy. Bet aktivitātē “Uzlauz mājaslapu” būs jāveic SQL injekcijas uzbrukumu drošā vidē, tieši, lai iepazītu mājaslapas ievainojamības praktisko izpausmi un apgūtu tās novēršanas iespējas.

 

Ķīmijas fakultāte piedāvās gan tikšanos ar mācībspēkiem, gan tūlītēju zināšanu pārbaudi, uzspēlējot Kahoot spēli, gan laboratorijas eksperimentus, piemēram, pirkstu nospiedumu attīstīšanu ar jodu, degšanas un oksidēšanās reakcijas u. c., kā arī uzzināt par kristālisko formu noteikšanu šokolādē un dzērienu, pārtikas un iepakojuma kvalitātes kontroli un testēšanu.

 

Iegrimt vēstures jautājumos piedāvās Vēstures un filozofijas fakultāte – uzzini, kas ir arheoloģija, ko dara vēsturnieks, atpazīsti senlietas un sarunu spēlē dodies “Apgaismības meklējumos”.

 

Par pagātnes notikumu glabātājiem stāstīs un rādīs arī Bioloģijas fakultāte. Augi, veidojot gadskārtas, glabā pagātnes notikumus, turklāt augsne ir dzīvības atbalsta sistēma – varēs uzzināt par augšņu tipiem un augsnes lomu dzīvības procesu norisē. Ja nesaista augsnes izpēte, varēs skaidrot, kāpēc dažādiem cilvēkiem garšo dažādas lietas. Būs iespēja ielūkoties arī mikropasaulē – mikroskopā apskatīt gan augu, gan dzīvnieku šūnas un mikroorganismus.

 

Medicīnas fakultātē ar interaktīvas viktorīnas palīdzību varēs iepazīt fakultāti, bet dažādās laboratorijās būs iespējas iepazīt cilvēka kaulu un muskuļu sistēmas anatomiju un farmācijas noslēpumus – interesenti varēs ielūkoties, kas notiek zāļu formu tehnoloģiju un  aptiekas simulācijas laboratorijā.

 

Pedagoģija, psiholoģijas un mākslas fakultāte aicinās iesaistīties robotikas, zīmēšanas, gleznošanas, grafikas un veidošanas darbnīcās, psiholoģiskos testos un uzdevumos, kā arī veiklības pārbaudē sportiskos uzdevumos un stafetēs.

 

Savu ideālo profesiju – sociologs, komunikācijas speciālists vai antropologs u.c. – varēs “pielaikot” Sociālo zinātņu fakultātē, kur būs iespēja iejusties “Dombura vai Dragiļevas ādā” un kļūt par spraigas diskusijas moderatoru vai asprātīgu žurnālistu, kā arī ierunāt aizkadra balsi savai reklāmai vai raidījumam pop-up skaņu ierakstu studijā.

 

Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē caur eksperimentiem būs iespēja fizikāli paskatīties uz dzīvi sev apkārt, izspēlēt matemātiskās un statiskās spēles, bet optometrijā – papildināt savas zināšanas par acīm un brillēm.

 

“Sekojot pa pēdām” Juridiskās fakultātes absolventam, varēs uzzināt visu par studijām šajā fakultātē, bet Teoloģijas fakultāte piedāvās ne tikai uzzināt par studijām, bet arī piedalīties sarunās un diskusijās ar studentiem un absolventiem, izmēģināt zināšanas “Iespēju spēlē”, savienojot terminu ar atbilstošo reliģiju u.c. Tie, kas festivālu apmeklēs 4. martā, varēs piedalīties Jauno teologu un reliģijpētnieku universitātes nodarbībā.

 

Tāpat festivālā būs iespēja uzzināt par studiju iespējām LU reģionālajās filiālēs, mūžizglītības iespējām LU, par LU fondu un stipendijām un studentu mobilitāti Erasmus+ programmā u.c. Pasākumam pievienosies arī Swedbank ar informāciju par studiju un studējošo kredītiem, interesentiem būs iespēja pieteikties eParaksts mobile, lai ar studijām saistītās formalitātes varētu kārtot elektroniskā formā. Turpat blakus darbosies LU Studentu padome u.c. LU struktūrvienības.

 

LU Sporta centrs informēs par duālo karjeru un sportošanas iespējām LU studentiem. Būs tikšanās ar LU Top sportistiem un piedalīšanās sportiskās aktivitātēs un konkursos. LU Kultūras centrs iepazīstinās ar LU amatiermākslas kolektīviem gan klātienē, gan attālināti. 

 

Novērtējot skolotāju neatsveramo lomu izglītībā, pedagogi tiks aicināti uz nelielu atelpas brīdi   skolotāju lounge telpā – padomiem un sarunām, lai tiktos savstarpēji un arī ar LU vadību, zinātniekiem un mācībspēkiem.

 

Festivāla Galvenās skatuves programma piepildīta gan ar vērtīgu informāciju – lekcijām un padomiem kā skolēniem, tā vecākiem –, gan ar diskusijām, gan priekšnesumiem. Būs gan ekspertu padomi karjeras izvēlei; uzzināsim par darba tirgus tendencēm; būs gan studentu, absolventu un uzņēmēju diskusijas un iedvesmas stāsti; gan fakultāšu pārstāvju diskusijas par iespējām darba tirgū, tendencēm izglītībā; gan Swedbank padomi finanšu pratībai. Kā arī atslodzei – rīta rosme kopā ar LU Sporta centru, LU jauktā kora "Dziesmuvara" un folkloras kopas “Dandari” priekšnesumi. Bet pēc izzinoši un darbīgi pavadītās pirmās dienas priecāsimies kopā grupas “Citi zēni” koncertā.

 

Uz tikšanos festivālā – 3. un 4. martā no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00 LU Akadēmiskā centra Dabas un Zinātņu mājā, Torņakalnā, Jelgavas ielā 1 un 3, Rīgā.

 

Apskatiet visu programmu! Programma arvien tiek papildināta.

 

Vairāk informācijas uzzini: rakstot e-pastā: skoleni@lu.lv un piesakoties LU jaunumiem skolēniem un skolotājiem.

 

Informāciju sagatavoja:

LU Komunikācijas departaments

 

 

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitāte nemainīgi bijusi Latvijas nacionālā, vadošā un ietekmīgākā augstskola. Tā ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē. Pašlaik Torņakalnā tiek attīstīts LU Akadēmiskais centrs, kas kļūs par vienu no Ziemeļeiropā modernākajiem studentu un pētniecības centriem. Šobrīd tur atrodas Dabas māja un Zinātņu māja, drīzumā durvis vērs Rakstu māja.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.