17.08.2021
Atvērta pieteikšanās Valkas novada izcilības stipendijai

Šis ir pirmais gads, kopš Valkas novada pašvaldība realizē “Valkas novada izcilības stipendiju” augstskolu 1. kursa studentiem, kuri pabeiguši Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju. Stipendija paredzēta tiem, kas šogad uzsāks mācības kādā no Latvijas vai Eiropas augstskolām un vidusskolu beidza ar vidējo atzīmi 7.5 vai augstāku. Papildus tiek skatīti mācību sasniegumi un ārpusstundu aktivitāte mācību laikā. Stipendiju saņems viens no šī gada skolas absolventiem.

 

Stipendijas apjoms ir 1500 EUR, kuru izmaksā 10 mēnešu laikā pirmajā mācību gadā. Tas nozīmē, ka katru mēnesi stipendiāts saņems 150 EUR. Pieteikšanās stipendijai notiek no 2. augusta līdz 5. septembrim.

 

Stipendiju organizē Valkas novada pašvaldība kopā ar Latvijas Universitātes fondu. Latvijas Universitātes Fonds ir viens no prestižākajiem stipendiju fondiem Latvijā. Šādas stipendijas iegūšana ir ne tikai finansiāls atslogs 1. kursa studentam, bet arī lielisks ieraksts CV (Curriculum Vitae – latīņu valodā) jeb dzīves aprakstā.

 

“Valkas novada izcilības stipendija ir veids, kā pašvaldība var palīdzēt tās izcilākajiem jauniešiem veiksmīgi uzsākt studiju dzīvi. Pirmkārt – tas ir finansiāls atslogs pirmajā mācību gadā, otrkārt – tas ir prestižs, ko atnes Latvijas Universitātes Fonda stipendijas vārds un ko jaunietis var izmantot tālāk profesionālās un akadēmiskās dzīves gaitā”, komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Vilmārs Vesingi.

 

Stipendija atšķiras no pašvaldības īstenotās profesionālās stipendijas ar to, ka tās saņēmējam nav vēlāk jāatgriežas strādāt novadā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.