22.04.2016
Atvērto durvju dienā informēs jauniešus par studiju iespējām Nacionālās aizsardzības akadēmijā

Šogad Nacionālie bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus, 120 no viņiem - studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā. Lai informētu jauniešus par studiju iespējām aizsardzības akadēmijā, arī šogad akadēmija rīkos Atvērto durvju dienu. 

 

Tā notiks 6.maijā, un sāksies plkst.11 ar akadēmijas rektora pulkvežleitnanta Georga Kerlina uzrunu. Aizsardzības nozares pārstāvji informēs klātesošos par militārās karjeras un izglītības iespējām, kā arī studiju programmām akadēmijā. Akadēmijas durvis topošajiem kadetiem būs atvērtas jau no plkst.10:30.

 

Atvērto durvju dienā interesenti varēs aktīvi piedalīties un kadetu vadībā praktiski darboties speciāli sagatavotos apskates laukumos. Dažādas bruņoto spēku vienības demonstrēs ekipējumu un informēs par dienestu bruņotajos spēkos. Paredzēti vienību paraugdemonstrējumi, bet dienas izskaņā varēs baudīt bezmaksas pusdienas lauka virtuvē.

 

Gan pasākuma aktīvās daļas dalībnieki, gan tie, kas aktīvajā daļā piedalīties nevēlēsies, varēs pārrunāt interesējošos jautājumus par studijām aizsardzības akadēmijā ar studiju programmu direktoriem.

 

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas īsteno akreditēto studiju virzienu “Militārā aizsardzība”. Akadēmijas uzdevums ir sagatavot profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu Latvijas valsts aizsardzības nozarei.

 

Iestājoties aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas - tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē un kadetiem nodrošina karavīra sociālās garantijas.

 

Kadetiem maksā karavīra algu, sākot ar 470 eiro pirms nodokļu nomaksas, un uzturdevas kompensāciju 308,76 eiro, kā arī dzīvokļa īres kompensāciju 142 eiro.

 

Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Sporta kluba kompleksu. Akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu dažādās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

 

Pēc akadēmijas absolvēšanas ir garantēta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

 

Plašāk ar studiju iespējām aizsardzības akadēmijā var iepazīties tās interneta vietnē www.naa.mil.lv.

 

Pieteikties profesionālajam dienestam var bruņoto spēku interneta vietnē www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”: http://www.mil.lv/Rekrutesana

 

Kā kļūt par kadetu? To uzzini, skatoties video "Ceļš līdz akadēmijai": https://youtu.be/_-KsVg5lLFs

 

Informāciju sagatavojusi:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļa.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.