12.10.2016
Balvā Valgas militāra muzeja apmeklējums

Septembra nogalē Ērģemes pamatskolas audzēkņi saņēma balvu par ieguldīto darbu, gatavojoties un izcīnot 2.vietu Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās jūnijā Rīgā. Valkas novada dome dāvāja iespēju apmeklēt Valgas militāro muzeju.

 

Stāsta 6.klases skolniece Emīlija Kondratjeva: "30.septembra pēcpusdienā Emīlija Kondratjeva, Paula Zunde, Reinis Feldmanis un Jānis Blumbergs devāmies iepazīt Valgas militārās tematikas  muzeju. Tur mēs uzzinājām jaunu informāciju gan par latviešu, gan igauņu kareivjiem. Tematparka muzejā   telpas ir iekārtotas atbilsoši kādai militārai tēmai, piemēram, ieroči un lodes. Viena telpa ir veltīta ugunsdzēsējiem,   citā telpā apskatījām karti, kurā atzīmētas dažādu nozīmīgu kauju vietas. Uzzinājām, ka netālu no muzeja atrašanās vietas arī bijusi kauja. Informācijā par policiju pieminēti arī latviešu policisti, bet blakus telpā atrodas lietas, kas stāsta par mežabrāļiem. Ārpus muzeja aplūkojām tankus, policijas mašīnas un auto, ar kuriem agrāk veda karavīrus. Mums atļāva iekāpt vienā no tankiem un apskatīt tā aprīkojumu un iekšpusi. Mašīnām, kurām ir brezenta jumti, puiši lēja nost ūdeni, kas sakrājies pēc lietus. Apskatījām helihopteru, kurš stāvēja aiz muzeja. Izmēģinājām šaušanu mērķī. Ierocis, ar kuru šāvām, bija ļoti smags! Trāpījām arī kādā mērķī! Pēcpusdienu pavadījām brīvā gaisotnē, uzzinot jaunas lietas Latvijas un Igaunijas vēsturē.

 

Mēs ļoti priecājamies, par sniegto iespēju iepazīt Valgas Tematparka muzeju. Paldies Valkas novada domei, deputātiem un darbiniekiem par sarūpēto iespēju viesoties kaimiņpilsētas muzejā!"

 

Balvā Valgas militārā muzeja apmeklējums
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.