01.12.2016
Britu princis Edvards pasniedz apbalvojumus trim Valkas jauniešiem

29.novembrī Rīgas Melngalvju namā notika programmas Award Latvijā 10. gadadienas svinības un Zelta apbalvošanas ceremonija. Svinīgajā ceremonijā Edinburgas hercoga starptautisko Zelta apbalvojumu Award programmas absolventiem pasniedza Veseksas grāfs princis Edvards un programmas patronese Latvijā Vaira Vīķe-Freiberga. Starp jauniešiem, kuri saņēma zelta līmeņa nozīmīti un sertifikātu par savu individuālo mērķu sasniegšanu, bija arī trīs Valkas novada Bērnu un jauniešu centra “Mice” awardieši: Roberts Krūkliņš, Signe Zalužinska un Mairis Lukovskis. Jāatzīmē, ka Valka bija viena no kuplāk pārstāvētajām Award vienībām šajā apbalvošanas pasākumā.

 

Award programma (pilnajā nosaukumā: The Duke of Edinburgh's International Award) jau 60 gadus veiksmīgi darbojas 140 valstīs, tajā iesaistījušies miljoniem jauniešu, tostarp vairāki desmiti arī Latvijā – Valkā, Aucē, Salaspilī, Aknīstē un citur. Programmai nav ierobežojumu, un tās galvenais dzinējspēks ir paša jaunieša nospraustie mērķi. “Tieši personīgā motivācija ir programmas veiksmes atslēga. Šodien mums patiesi jālepojas ar balvas saņēmējiem, viņu vecākiem un skolotājiem,” svinīgajā ceremonijā uzsvēra princis Edvards.”

 

Katra jaunieša ceļš un darbošanās ilgums programmā ir atšķirīgs. Roberts ar Signi sāka darboties 2010. gadā, bet Mairis programmai pievienojās 2011. gadā, taču apbalvojumus visi saņēma reizē.

 

Šobrīd, kad ir saņemts augstākais programmas apbalvojums un ir izvērtētas savas veiksmes, neveiksmes un ieguvumi no darbošanās programmā, katrs jaunietis ir izdarījis savu kodolīgu secinājumu:

 

Roberts – Award tiešām ir tā vērts, lai piedalītos!

 

Mairis – Award ieguvums – daudz draugu, uz kuriem var paļauties! Darbošanās Award spēj mainīt dzīvi.

 

Signe – Iesāktais ir jāpabeidz!

 

Lai arī šobrīd jaunieši ir 1. kursa studenti un mācās Rīgas augstskolās, viņi bieži kopā pavada brīvo laiku gan Rīgā, gan nedēļas nogalēs, atbraucot uz mājām Valkā.

 

Darbojoties programmā, viņi visi kopā bija komanda un cits bez cita nedarīja neko. Visprecīzāk viņus raksturotu sauklis no Aleksandra Dimā grāmatas “Trīs musketieri” – “Viens par visiem un visi par vienu!” Pēc programmas absolvēšanas, Roberts, Mairis un Signe palikuši daudz atbildīgāki, uzņēmīgāki, radošāki, uzticamāki, kā arī atvērti sadarbībai un komunicēšanai ar citiem.

 

Tikai vecāku atbalsts, sapratne un savstarpēji ciešā sadarbība var dot rezultātu, kas tiek novērtēts ar apbalvojumu, tādēļ vislielākais “Paldies!” pienākas jauniešu pirmajām programmas Award vadītājām Valkā – Inesei Lečmanei un Egitai Kačevskai, kā arī jauniešu vecākiem, kuri bija kopā ar viņiem svinīgajā Zelta apbalvojuma saņemšana brīdī.

 

 

Programmas Award vadītāja Valkas novada BJC “Mice” Tija Bērtiņa

 

 

Foto no LETA, Ilmārs Znotiņš un personīgā arhīva

         

                                                                     

Britu princis Edvards pasniedz apbalvojumus trim Valkas jauniešiem
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.