11.09.2017
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija kļūst par Mammasdabas vēstnieci

2017./2018.mācību gads sākās ar patīkamu jaunumu – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija ir saņēmusi Austrumvidzemes Mammasdabas vēstniecības godu. Esam raduši sevi saukt par Ziemeļvidzemes pilsētu, bet, izrādās, Latvijas Valsts mežiem ir mazliet citādāks teritoriālais dalījums. Saņemot aicinājumu kļūt par vienu no 9 Mammasdabas vēstniecības skolām mūsu valstī šajā mācību gadā, radās daudz jautājumu- kas tad īsti būs jādara, ko nozīmē šis statuss. Izrādās – jāturpina iesāktais, pilnveidojot zināšanas un izpratni par meža nozīmīgumu gan visas valsts, gan katra tās iedzīvotāja dzīvē, par iespējām, ko sniedz mežs, kurš klāj vairāk nekā 50% Latvijas teritorijas.

 

Mūsu skolas Ausekļa ielas ēka atrodas ciešā meža tuvumā, ļoti daudzas mācību stundas, sākot ar latviešu valodu, matemātiku, dabaszinībām, sociālajām zinībām, klases stundām un beidzot ar sportu, tiek vadītas tieši mežā, jo dabas skaistums un spēks gan jaunu zināšanu un prasmju ieguvē, gan veselības nostiprināšanā ir nenovērtējams. Sevišķi bieži šo dabas dāvanu – mežu,  mācību procesā izmanto sākumskolas klases. Līdz ar to jaunās grāmatas, ekskursijas, spēles, mācību nodarbības dabā, uzskates līdzekļi, audiodiski ar putnu balsīm un latviešu tautasdziesmām, ko vēstniecības skolai dāvina Latvijas Valsts meži, ir izmantojami pamatīgākas, dziļākas izpratnes veidošanai par mežu kā mūsu nacionālo bagātību, kā prieka, veselības un skaistuma avotu. Jaunāko klašu skolēniem jau bija iespēja tikties ar Cūkmenu, kurš sniedza skaidru priekšstatu par to, kāpēc mežu piemēslot nedrīkst. Vecāko klašu skolēniem tiek piedāvātas iespējas iepazīt ar mežu saistītās profesijas, domājot par savu nākotni, izstrādāt zinātniski pētnieciskos darbus, saņemot LVM konsultanta padomus, lasīt nopietnu literatūru par  mežzinātni Latvijā, meža nozari 25 Latvijas neatkarības gados, par koku un tā pielietojumu, pētīt meža enciklopēdiju. Skolotāji varēs piedalīties seminārā – praktikumā, kuru piedāvā Latvijas Valsts meži.

 

Šajā mācību gadā jebkurai klasei ir iespēja piedalīties Mammasdabas meistarklasē, veikt tur dotos uzdevumus un iegūt Mammasdabas Meistara diplomu un balvas, kā to iepriekšējā mācību gadā izdarīja 1.a klase. Arī citas mūsu novada skolas tiek aicinātas mājaslapā „mammadaba.lv” atvērt sadaļu „Skolām” un pieteikt savus klases skolēnus Mammasdabas meistarklasei. Iesim dabā, jo mācīties ir mūsu dabā!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sākumskolas skolotāja

Sarmīte Vilciņa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.