05.12.2016
Izskanējis XX stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa 2016”

 

26.novembrī Rīgā, Latviešu Biedrības namā norisinājās jubilejas - XX Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināls, kas kopā bija pulcējis 128 jaunos stāstniekus no visiem Latvijas novadiem. Sacensība par Lielā, Dižā un stāstnieku Ķēniņa titulu norisinājās Biedrības nama Līgo, Kluba un Zelta zālēs. Šī sarīkojuma mērķis ir atjaunot, attīstīt un uzturēt stāstīšanas tradīcijas, aktīvi līdzdarbojoties mūsdienu mutvārdu kultūrā.

 

Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti gan no Latviešu folkloras krātuves, gan Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, gan zinoši skolotāji, kā arī stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Aelita Ramane, Agita Lapsa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Iveta Medene un Vidvuds Medenis.

 

Šogad uz fināla konkursu Rīgā devās seši mūsu novada Lielie stāstnieki un divi pagājušā gada Dižie stāstnieki, kas konkursā aicināti piedalīties ārpus kārtas.

 

Vijciema pamatskolas 1. klases skolniekam Tomasam Bērtam šis konkurss bija liels pārbaudījums, un no tā viņš mājās atgriezās ar Mazā stāstnieka titulu.

 

Lielā stāstnieka titulu ieguva Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēkņi Vendija Kalniņa, Miks Pētersons un Linda Zirne, Emīlija Kondratjeva no Ērģemes pamatskolas un Raivis Gekišs no Vijciema pamatskolas.

 

Varam lepoties arī ar Dižajiem stāstniekiem – Tomu Popdjakuniku no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas un Ilzi Skrastiņu no Kārķu pamatskolas, kura šo titulu ieguva jau otro gadu pēc kārtas.

 

Paldies visiem stāstniekiem par piedalīšanos konkursā, skolotājām Aigai Dālbergai, Inesei Varesai, Gunitai Gindrai, Gitai Dudelei, Sandrai Gailei, Rutai Lapiņai un Laimai Vartai par ieguldījumu stāstnieku sagatavošanā, un paldies mammām, kuras ar savu klātbūtni konkursā radīja bērniem sirdsmieru un drošību!

 

Lai nezūd vēlme kopt mūsu tautas mutvārdu tradīcijas!

 

 

Valkas novada BJC “Mice” izglītības speciāliste

Tija Bērtiņa

Izskanējis XX stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa 2016” (T.Bērtiņa)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.