27.11.2014
Izsludina 1. Starptautisko Jāņa Cimzes Jauno talantu konkursu

Valkas novada dome un Valkas Jāņa Cimzes Mūzikas skola, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, izsludina 1. Starptautisko Jāņa Cimzes Jauno talantu konkursu. Tā mērķis ir sekmēt jauno mūziķu radošo un māksliniecisko izaugsmi, veicināt Latvijas un citu valstu mūzikas skolu pedagogu pieredzes apmaiņu un popularizēt latviešu komponistu skaņdarbus. Konkursā aicināti piedalīties jaunieši un bērni vecumā līdz 16 gadiem, priekšroka – starptautisko konkursu laureātiem klavieru, stīgu, akordeona, pūšamo un sitamo instrumentu specialitātēs. Konkursā izpildāms viens latviešu komponista un viens brīvas izvēles skaņdarbs. Spēles līmeni vērtēs starptautiska žūrija.

 

Norises vieta un laiks: 2015. gada 10. līdz 12. aprīlis Valka, J. Cimzes Mūzikas skola.

 

Visi konkursa dalībnieki saņems diplomus un piemiņas veltes. Kopējais balvu fonds ir 2000 eiro. Laureāti saņems gan naudas balvas, gan iespēju ierakstīt skaņdarbus skaņu ierakstu studijā un koncerta video ierakstu.

 

Jāņa Cimzes jauno talantu konkurss norisināsies katru otro gadu. Tā mākslinieciskais vadītājs Aivars Ikšelis pauž gandarījumu, ka ir atjaunota jauno talantu konkursu tradīcija Valkā – pirms tam ar starptautiskiem panākumiem pilsētā norisinājās jauno talantīgo mūziķu konkurss “Jauno zvaigznīšu festivāls”.

 

“Konkursu noslēgs krāšņs laureātu koncerts”, sola pasākuma organizators. “Ar šī konkursa izsludināšanu turpināsim cildināt latviešu kultūrnācijas veidotāja Jāņa Cimzes vārdu”.

 

 Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis stāsta, ka Valkas novada dome vēlas, lai ne retāk kā reizi mēnesī Valkā/Valgā notiek nozīmīgs starptautisks pasākums, kas ir interesants gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem: “Cimzes jauno talantu konkurss noteikti būs gan interesants klausītājiem, gan nesīs Valkas vārdu pasaulē un palīdzēs attīstīt savus talantus tā dalībniekiem”.

 

Starptautiskā J Cimzes Jauno talantu konkursa nolikums

 

Konkursa koordinators: Jānis Ludbergs, tālrunis – +371 64707001, mob. tālr. +37129460297, e-pasts: janis[punkts]ludbergs[uz]valka[punkts]lv

 

 Informāciju sagatavoja Zane Brūvere, Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.