23.03.2015
Jaunie pētnieki pulcējas Valkā

Skolēnu pavasara brīvdienās Valkas pamatskolā, notika jau 6. Valkas un Strenču novadu 4.klašu pētniecības darbu konference. Šogad uz novadu konferenci bija izvirzīti pavisam 15 darbi – 14 no Valkas novada un 1 – no Strenčiem. Kā vienmēr, arī šogad darbu tēmas bija visdažādākās, jaunie pētnieki bija veikuši pētījumus, nodevuši savus darbus žūrijas komisijai izvērtēšanai un 17.martā visi ieradās, lai pastāstītu par saviem pētījumiem. Tika izvērtēta gan darba uzbūves atbilstība pētniecības darba veidošanas nosacījumiem, gan darba izpildes glītums, precizitāte, noformējums un prasme izdarīt secinājumus. Konfrences gaitā katrs no darbu autoriem stājās žūrijas un citu klausītāju priekšā, lai ar pārliecinošu stāstījumu pierādītu, ka darbs ir paveikts patstāvīgi, ar interesi un izpratni. Lielākā daļa autoru parādīja arī savas prasmes apieties ar tehnoloģijām – bija izveidotas darbu prezentācijas, tika demonstrētas diagrammas, fotogrāfijas un pat filmiņa.

 

Konferencē piedalījās sekojoši skolēni ar šādiem darbiem:

Reinis Feldmanis “Mans hobijs skriešana”, Emīlija Kondratjeva “Sveces” (Ērģemes pamatsk.)

Rēzija Broka “Jaunāko slimnieku kopēju jeb jaunākā medicīnas personāla darba īpatnības Strenču PNS  (Strenču novada vidusskola)

Sabīne Lotiņa “Ziemassvētku eglīšu rotājumi Latvijā senos laikos un mūsdienās”, Santa Marija Vīnupe “Mana pirmā pieredze liliju audzēšanā” (Vijciema pamatsk.)

Megija Krūmiņa “Vilki”, Ralfs Aušts “Piens” (Kārķu pamatsk.)

Evelīna Ziemiņa “Koksne un tās izmantošana”(Ozolu pamatsk.)

 

No Valkas pamatskolas:

Līva Putniņa “Mafini, kapkeiki jeb keksiņi”, Aleksandra Jansone “Gailīši”, Lote Čākure “Stārķi manā sētā un Latvijā”, Annika Anta Stepiņa “Jūrascūciņa”, Alise Laura Avota “Veselīgs uzturs”, Rēzija Stūre “Dzenis – meža sanitārs”, Kitija Luīze Primaka “Skolas somas nozīme mugurkaula attīstībā”.

 

13.aprīlī Valmierā notiks reģionālā pētniecības konference 4.-9.klasēm un uz to no Valkas ir izvirzīti 5 darbi: R.Feldmanis “Mans hobijs skriešana”, E.Kondratjeva “Sveces”, A.A.Stepiņa “Jūrascūciņa”, S.M. Vīnupe “Mana pieredze liliju audzēšanā”, L. Čākure “Stārķi manā sētā un Latvijā”.

 

Katru gadu žūrijas komisija tiek veidota no dalībskolu sākumskolas skolotājām un šogad tajā darbojās Gunta Aire , Edīte Polakena, Laima Varta, Jana Matuka un Gunta Jansone. Paldies skolotājām par darbu!

 

  Valkas novada Sākumskolas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Sarmīte Vilciņa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.